Vedení házenkářského klubu Baník OKD Karviná se dohodlo pro novou sezonu extraligy se slovenským trenérem Jozefem Hantákem. Společně s ním přichází i jeho stejnojmenný syn Jozef Hanták mladší.


Osmačtyřicetiletý trenér Jozef Hanták, bývalý kouč Považské Bystrice a Nových Zámků, podepsal smlouvu s Baníkem na jeden rok. Vedle něj přijdou ze Slovenska i dva hráči na posty spojek.


Dosavadní kouč Jaroslav Hudeček se po úspěšně zvládnutém konci loňské sezony vrací k trénování mládeže, nicméně to byl právě on, kdo Hantáka do Karviné doporučil.


Hanták během svého trenérského působení na Slovensku příliš štěstí na angažmá neměl. Dlouholetý úspěšný trenér mládeže, který má v Považské Bystrici podobné postavení i bilanci jako karvinský Jaroslav Hudeček, začal mezi seniory v sezoně 2003/04, ale na lavičce Považské Bystrice vydržel jen 17 zápasů. V další sezoně v Nových Zámcích to bylo jen 11 zápasů a v ročníku 2007/08, kdy znovu usedl na trenérskou židli v Považské, skončil předčasne po 23. kole.


Jeho syn Jozef Hanták, který posílí karvinský kádr, se stal v ročníku 2007/08 nejlepším střelcem slovenské nejvyšší soutěže, když nasázel do sítě soupeřů vynikajících 165 gólů. Poté si jej všimli zástupci maďarského FKK Gyöngyös a Hanták mladší přestoupil do kvalitní maďarské soutěže, ve které bude letos hostovat i slovenský Tatran Prešov.


Hanták mladší měl ale v Maďarsku podobnou smůlu jako jeho otec na trenérských štacích mezi muži. Kvůli zranění levé ruky toho moc nenahrál a o angažmá v Maďarsku nakonec přišel. V současné chvíli už devět měsíců nesáhl na balon. Přípravu v Karviné začne zlehka, neboť mu ještě dva měsíce bude dobíhat rehabilitace po onom zranění ramene. Naplno do tréninku se Hanták junior může zapojit až koncem září.


Jedenáctinásobný přeborník republiky zahájí přípravu na novou sezonu v pondělí 13. července. Tréninkový plán vytvořil ještě Jaroslav Hudeček, je možné, že si jej nový kouč Hanták upraví podle svého.


Na úvodním pondělním tréninku bude nový kouč představen mužstvu, jeho asistentem bude Martin Kostelník, jenž tak bude moci opět sbírat další trenérské ostruhy. Mužstvu bude vedle trenéra představen i jeho syn a pak ještě jeden hráč, rovněž nová posila na post spojky.


Také v ostatních extraligových týmech začne příprava na novou sezonu. Největší konkurent Baníku – zuberské Gumárny, posílí Martin Stržínek z Hranic a brankář Michal Baránek z Litovle. Naopak do prvoligové Litovle odchází Petr Kichner a Robert Plšek.


Pražskou Duklu zase opouští její nejlepší hráč Jan Stehlík, který míří do francouzského Sant Raphaelu. Dukla přijde i o druhého reprezentanta Václava Vraného, který má namířeno do druhé bundesligy. Naopak do celku trenéra Pauzy přijdou Kamil Piskač z německého Coburgu, Martin Lepieš z Jičína a Radek Mráz z Třeboně.