Nový kouč Jozef Hanták si odvezl svůj tým na kondiční soustředění do tatranského hotelu Permon. Baník tak navazuje na model dřívějších příprav, kdy se také začínalo nejprve na Slovensku nabíráním fyzické kondice.


Karvinští stráví v Tatrách týden a půl, ve čtvrtek 30. července se přemístí do Povážské Bystrice, kde odehrají dvě utkání s domácím týmem.


Další přípravné utkání sehrají mistři republiky 4. srpna v Kopřivnici. To už budou trénovat doma a 7. srpna si zahrají znovu v Považské Bystrici, tentokrát však s německým druholigovým Obenburgem.


Zbytek přípravných utkání se momentálně ladí, v úvahu připadá ještě jedno soustředění, tentokrát herní.


Od 20. srpna budou Karvinští sbírat herní praxi na mezinárodním turnaji v polském Dzierzoniowě.


Tým se zatím musí obejít bez Mrkvy a Sliwky, kteří odcestovali s juniory na soustředění před MS juniorů v Egyptě. Ve výběru trenéra Hudečka jsou ještě Diviš a Kavka, ale ti už momentálně nejsou hráči Baníku.


Jinak z extraligového kádru vypadli hráči, kteří v minulé sezoně mnoho příležitostí nedostali. Jedná se o Kubise, Floksu, Kočího a Brože (Hranice). První tři údajně skončili s vrcholovou házenou úplně. Celou čtveřici nahradí od nové sezony kvartet talentovaných dorostenců Hanisch, Chudoba, Monczka a Adamík.