Trenér Ivan Pelikán, který se vrátil do rodného města po osmnáctiletém angažmá v Belgii, naordinoval družstvu sedm tréninků týdně. „Na prvních trénincích byla vidět ohromná chuť hráčů. Doufám, že jim vydrží co nejdéle, protože kdyby takhle absolvovali celou přípravu, měli bychom být na extraligu po všech stránkách kvalitně připraveni,“ chválil své svěřence kouč, který chce tým v extralize udržet, a připomíná, že případná účast v play off by byla obrovským úspěchem.


V týmu se oproti loňskému roku objevili prozatím čtyři nové tváře. Jako první ohlásil návrat z Franice Ivan Duda. Tento nahrávač už v Havířově působil a po krátké anabázi v zemi galského kohouta by se měl stát oporou týmu. Post libera obsadil další navrátilec Petr Dohnal, který přichází z extraligového Brna. Na post smečaře se podařilo vedení havířovského oddílu sehnat Tomáše Plichtu. Tento hráč slovenského VKP Bratislava se pokusí po zranění navázat na výkony, které předváděl v Opavě, kde naposledy působil. Slavie bude mít i nového univerzála. Je jím hráč Humenného Vladimír Katona, který přichází také z extraligového Brna. „Během přípravy bychom chtěli každopádně obsadit ještě jeden post smečaře. O něm nyní usilovně jednáme,“ přiblížil další plány hrající manažer týmu Jakub Zvolánek.


Ten také přiznal, že původně měl tým vypadat trochu jinak. „Důvod je jediný. Na některé hráče, které jsme měli v hledáčku, prostě nemáme dostatek finančních prostředků, takže jsme se museli ohlédnout jinde. Přesto si myslím, že se nám podařilo kádr vhodně doplnit a posily jsou opravdu kvalitní,“ věří Zvolánek, který počítá s tím, že by měli dostat příležitost okusit extraligu i dva až tři mladší hráči z regionu.


Z loňského prvoligového kádru v týmu zůstávají smečař Neusser, nahrávač Kadlc a blokaři Frkal, Široký a Kotas. Tým naopak opustili Černý, Boček a Vágner. Posledně jmenovaný absolvuje celou přípravu s týmem a bude následně uvolněn na hostování do některého klubu v okolí, aby byl v případě potřeby nadále k dispozici.


Havířovští volejbalisté absolvují v létě několik turnajů pod širým nebem na antukových dvorcích. Jako první se představí 8. srpna na kontrolním turnaji v Chlumci nad Cidlinou. O týden později pojedou na další klání do Kojetína a poté nevynechají ani známý turnaj v Bučovicích.


„Koncem srpna bychom se měli představit poprvé v hale, a to při turnaji O pohár zlínského hejtmana, který se uskuteční ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Poté bychom odehráli ještě dva menší turnaje v regionu, abychom doladili formu na ostrý start sezony, který absolvujeme začátkem října se Zlínem,“ dodal havířovský manažer.