Jede se zde další podnik Přeboru Moravy, po mezinárodním českém mistrovství druhý nejprestižnější seriál v republice.


Závody jsou rozloženy do dvou dnů. Sobota 1. srpna bude již klasicky patřit především mládeži. V Petrovicích se odjedou třídy do 50, 60, 80 a 125 ccm junior. Kromě toho se také pojede třída Hobby a volný závod, ve kterém by se měl představit i místní jezdec Jindřich Hrabica mladší.


Ten se sám půjde podívat na závody dětí od osmi do osmnácti let v lehčích třídách.


„Sobotnímu závodu vždy říkáme Malá Morava. Na závodící děti je vždy pěkný pohled. Tam se totiž vůbec netaktizuje, jede se po dvaceti, děcka jdou do všeho naplno, je to takové ryzí,“ zve diváky na atraktivní podívanou Hrabica.


Tréninky jsou v sobotu na programu od 8 hodin, závodit se začne ve 12.30 hod. Z domácích borců se fanouškům motokrosu představí ve třídě do 80 ccm Ondřej Tögel, generálku na neděli absolvují kromě Hrabici rovněž bratři Tyrkové.


Nedělní závod pod názvem O´Neal Cup už obsadí seniorští motokrosaři. Ve třídách do 125 ccm, Open a Veteránů se bude bojovat o co nejlepší pozice do druhé prestižní domácí akce.


„Přebor Moravy si za ta léta, co se pořádá, vydobyl statut ceněného seriálu. Jezdí ho i někteří borci, co normálně startují v nejvyšším domácím mistrovství,“ přiblížil Jindřich Hrabica mladší.


Moravští jezdci domácího seriálu, nebo i další, kteří to na Moravu mají blízko, dávají pochopitelně přednost závodění než normálnímu tréninku a sjížději se do Petrovic. „Je jasné, že závod jako takový vám dá více než tréninkové jízdy. To je jako u fotbalu, kdy mistrovské utkání je něco úplně jiného než přátelák,“ srovnával Hrabica.


Odchovance petrovického motokrosu budou fandové moci zhlédnout klasicky ve třídě Open, v nejlehčí třídě do 125 ccm pojedou opět Luboš a Jiří Tyrkové. Tréninky jsou znovu od osmi hodin ráno, hlavní závod bude odstartován ve 12.30 hodin.


A koho kromě Hrabici lze spatřit na trati? Hlavní závod si střihne třeba Josef Kulhavý, který se po svém zranění dává pomalu dohromady a v Šumperku během čtvrtého dílu Mezinárodního mistrovství ČR dojel dokonce druhý ve třídě Open. Na startu se objeví i překvapení šumperského podniku Petr Stloukal, jenž dojel v jedné z jízd na třetím místě.


„Určitě se bude na co koukat, proto srdečně zveme všechny příznivce motokrosu,“ znovu pozval diváky na víkendové soutěžení Jindřich Hrabica mladší.