Do hlavního města přitom odjížděl s velkými ambicemi, ale jeho cesta na stupně vítězů nakonec skončila už ve čtvrtfinále.


Hráč Baníku Havířov hrál na evropském šampionátu juniorů ve skvělé formě. Soutěží procházel jako nůž máslem a po předchozích výsledcích na mezinárodních turnajích všichni příznivci českého stolního tenisu věřili v jeho medailový úspěch. Naděje stoupla ještě více po překvapivém vyřazení Franziska, který Širůčkovi herně nesedí.


Ve čtvrtfinále však narazil Širůček na Francouze Quentina Robinota, který vyřadil právě nechtěného Franziska. Širůček prohrál první set, další dva pak ale vyhrál a byl blízko vedení 3:1. Jenže koncovku čtvrtého setu nezvládl a po dalším zvratu prohrával 2:3. V šestém setu předvedl perfektní výkon a utkání o jistou medaili musela rozhodnout až sedmá sada.


Tu nezačal Širůček dobře a za stavu 1:4 si vzal oddechový čas. Ani ten mu nepomohl a po řadě zbytečných chyb se už nevzpamatoval a rozhodující set lehce prohrál, čímž definitivně přišel o medailový sen. Jeho přemožitel nakonec vyhrál i další dva zápasy a stal se mistrem Evropy.