Na programu byl zde jedenáctý závod seriálu, nazvaný O pohár ředitele HZS MSK. Jako v předchozích dvou letech, i letos si pořádající Sportovní klub Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje připravil pro všechny cyklisty novinku.

Tentokrát to byl silniční závod na deset kilometrů dlouhém okruhu se startem z náměstí v Bartošovicích a vedoucí přes Novou Horku a Sedlnice s cílem a bodovanými prémiemi při jednotlivých průjezdech na kopci za Sedlnicemi.

Nejdelší trať na pět kol jely kategorie mužů A, v níž vyhrál Radek Blahut (TMK Ostrava), a mužů B s vítězným Tomášem Celtou (Studio 2001 - MRX).
V kategorii žen, které jely jen tři okruhy, byla nejlepší Ivana Jaklová z SK Šafrata Bohumín.

Svou celkovou fyzickou připravenost si mohli všichni zúčastnění otestovat i při akci Ocelový muž - Ocelová žena, která v Bartošovicích probíhala souběžně s cyklistickým závodem.

Slezský pohár amatérských cyklistů pokračuje už tuto sobotu 8. srpna v Bohumíně nejdelším letošním závodem. Pořadatelem Pětihodinovky a Tříhodinovky je SK Šafrata Bohumín.

Cyklisté v nich budou kroužit na 7,1 km dlouhém bohumínsko-dolnolutyňském okruhu rovných pět a tři hodiny. Start je v 10 hodin od základní školy v Dolní Lutyni-Neradu, prezence účastníků probíhá do 9.30 hod.