Silniční cyklistický závod odstartuje v sobotu 8. 8. v 10 hodin u Základní školy v Dolní Lutyni – Neradu.


Přihlášky je možno podat v kanceláři závodu tamtéž v době od 8.30 do 9.30 hodin. Trasa závodu povede po bohumínskolutyňském okruhu v délce 7,1 km.


„Myslím, že se bude na co dívat. Vždyť seriál Slezského poháru amatérských cyklistů je už za svou polovinou a každý vyjetý bodík do celkové klasifikace se jezdcům musí hodit,“ podotkl organizátor bohumínského závodu Rostislav Šafrata z cyklistického klubu SK Šafrata.
Vyhlášení výsledků bude probíhat průběžně po dojezdu každého závodu.


Pořadí startů
10.00 hod. kategorie A (19-29 let)
Pětihodinovka kategorie B (30-39 let)
Pětihodinovka kategorie C (40-49 let)
10.02 hod. kategorie D (50-59 let)
Tříhodinovka kategorie E (60 a více let)
Tříhodinovka junioři (15-18 let)
Tříhodinovka ženy (15 a více let)


Startovné činí 100 Kč, závodit se bude podle pravidel SAC ČR. Závod je určen všem zájemcům o cyklistiku, takže není nutné být držitelem licence SPAC, ČSC apod., neregistrovaní účastníci však vyplní „čestné prohlášení“, které bude k dispozici u prezentace.


Pořadatelé upozorňují, že závod se jede za plného silničního provozu, pročež závodníci jsou povinni řídit se pravidly silničního provozu.


Do konce seriálu zbývá odjet ještě šest podniků, z toho tři se konají na území Karvinska. Vedle bohumínského nejdelšího závodu to budou ještě Stonavská časovka ve Stonavě, která se v neděli 16. srpna jede jako mistrovství SPAC v cyklistice, a na úplný závěr celoročního seriálu ještě Časovka do vrchu v Petrovicích u Karviné, která je na programu 6. září.


Při posledním podniku v Bartošovicích u Nového Jičína se dařilo havířovskému jezdci Helcelovi a bohumínskému Giraczkovi, kteří dojeli na druhém, resp. třetím místě v kategorii mužů 40–49 let a také Ivaně Jaklové z SK Šafrata, která vyhrála soutěž žen.