Házenkáři karvinského Baníku v letní přestávce nezahálejí. Mají již za sebou hlavní náplň kondiční přípravy a plynule přecházejí na tu herní. Vedení klubu navíc nepřestává v posilování kádru.


Karvinští, vedení novým slovenským koučem Jozefem Hantákem, úspěšně absolvovali soustředění v Tatrách. Během něho si odskočili ke dvěma přípravným utkáním do Považské Bystrice. Zápasy, hrané z plné fyzické zátěže, zvládli s výsledky 29:31 a 37:34.


Kromě toho se baníkovci hodlají před novou sezonou náležitě posílit. Smlouvu již v Karviné podepsali Slováci Alexandr Ivanov z Nových Zámků a Jozef Hanták mladší z maďarského Gyöngyös, který se stal v sezoně 2007/08 nejlepším střelcem slovenské nejvyšší soutěže.


Minulý týden se doladily i přestupy dvou mladých polských juniorů z Ostrowa Wielkopolského. Michał Bałwas a Krzysztof Łyżwa získali se svým klubem na Mistrovství Polska stříbrné medaile a oba patřili k nejlepším hráčům šampionátu. Jedná se o velké talenty polské házené. V Karviné podepsali smlouvu na dva roky a budou zde studovat na Slezské univerzitě.


Kromě toho se s mužstvem nadále připravuje i bývalý hráč Baníku OKD Karviná Ondřej Zdráhala. Český reprezentant, jenž se vypracoval k tahounům celků, v nichž nastupuje, tedy i toho národního, neprodloužil smlouvu s německým bundesligovým Grosswallstadtem, který stejně jako další kluby z Německa začíná v důsledku dopadu celosvětové finanční krize šetřit.


Zdráhala má v tuto chvíli na stole několik nabídek, ale reálně se jeví spíše jeho setrvání v Karviné.


V poslední přípravě v Kopřivnici vyhráli Karvinští snadno 48:33 a dnes se již zúčastní druhého ročníku Valašského turnaje v Zubří.


Utkají se na něm s domácím celkem, německým druholigovým Coburgem a slovenskou Považskou Bystricí. Původně přihlášené běloruské Dinamo Minsk svou účast na poslední chvíli odřeklo.