Karvinští pod vedením trenéra Jozefa Hantáka pokračují v přípravě na novou sezonu extraligy. O víkendu se zúčastnili přípravného turnaje v Zubří, ale ani jednou nevyhráli.


V prvním zápase hráli se Zubřím. Přestože domácí postrádali šest juniorů, startujících na MS v Egyptě (Šíra, Mika, J. Hrstka, Číp, Krupa a Třeštík) a zraněni byli Titkov a M. Hrstka, prohráli baníkovci těsně 38:39. Za Zubří se střelecky skvěle uvedla nová posila z Hranic Stržínek. Karvinští měli slušnou útočnou fázi, ale zklamali v obranné činnosti a také brankáři byli bez formy. Jednička Mrkva je totiž také s českou juniorkou v Egyptě.


Poté odehráli Karvinští dva zápasy v Považské Bystrici. Ten první s domácím týmem se započítával do turnaje na Valašsku. Také v něm Hantákovi svěřenci na domácí nestačili a po další šedesátibrankové přestřelce prohráli 34:37.


Ve druhém utkání si spravili náladu, když dokázali v přípravném utkání porazit druholigový německý Obenburg 27:26. Proti Němcům už zahráli Karvinští v obraně mnohem koncentrovaněji.


V neděli se Karvinští vrátili do Zubří, aby zde dohráli turnaj svým posledním zápasem. Jejich soupeřem byl další německý celek, tentokrát z Coburgu. Ten porazil karvinské házenkáře 33:28 a díky lepšímu skóre se stal i celkovým vítězem Valašského poháru.


Výsledky: Karviná – Zubří 38:39, Pov. Bystrica (SVK) 34:37, Coburg (GER) 28:33.


Pořadí turnaje: 1. Coburg 5 b., 2. Zubří 5, 3. Pov. Bystrica 2, 4. Karviná 0.


Karvinští momentálně plánují další přípravné zápasy. V sobotu by měli jeden odehrát v Zubří s rakouským týmem Union Juri Leoben, který trénuje slovenský trenér Ivan Hargaš, bývalý kouč Baníku. Pak už je na programu turnaj v polském Dzierzonówě.