Extraligový nováček Slavia Havířov odehrál první přípravné zápasy. Na turnaji v Chlumci nad Cidlinou nový tým pod vedením trenéra Ivana Pelikána ukázal, že s ostatními extraligovými mužstvy dokáže držet krok.


Havířovští hráči začali s přípravou na konci měsíce července a po necelých dvou týdnech přípravy vyrazili na první klání. Na turnaj v Chlumci nad Cidlinou dorazily kompletně všechny týmy, které letos nastoupí v extraligových zápasech.


V základní skupině se volejbalisté Havířova utkali s mužstvy Liberce, Kladna, Ústí nad Labem, Benátek nad Jizerou a Zlína.


Druhou skupinu tvořily DHL Ostrava, Příbram, Brno, ČZU Praha, České Budějovice a Benátky n. Jizerou B.


Ani z jednoho zápasu neodešli havířovští hráči poraženi, když pokaždé remizovali 1:1. „Turnaj se hrál na dva sety a náš tým uhrál se všemi svými soupeři remízový výsledek, přičemž druhé sety vždy prohrál až ve vyrovnané koncovce,“ řekl hrající sportovní manažer VK Slavia Havířov Jakub Zvolánek. Výsledky znamenaly pro Havířov ve skupině třetí místo, takže Slavia obsadila celkově pátou až šestou pozici.


Trenér extraligového havířovského týmu Ivan Pelikán byl s předvedenými výkony a nasazením jednotlivých hráčů spokojen. „Samozřejmě nás mrzí nedotažené koncovky některých setů, ale celkově jsme s výkonem spokojeni. Máme nový tým, který se sehrává teprve dva týdny a myslím, že jsme jasně dokázali, že v příštím ročníku extraligy se s námi musí počítat. Určitě můžeme s našimi soupeři směle držet krok,“ domnívá se Pelikán.


V rámci přípravy ještě havířovští hráči odehrají dva antukové turnaje, a to v Kojetíně a v Bučovicích, a také halový turnaj ve Starém Městě. „V jednání máme další dva halové turnaje, které bychom chtěli odehrát. Zároveň je v jednání další posílení našeho mužstva, takže věříme, že výkonnost i kvalita týmu bude postupně stoupat a na historicky první ročník volejbalové extraligy v Havířově se dobře připravíme,“ uzavřel Jakub Zvolánek.


Slavia Havířov: nahrávači Ivan Duda, Martin Kadlc, smečaři Jakub Zvolánek, Tomáš Plichta, Tomáš Kuchař, univerzálové Filip Kramar, Vladimír Katona, libero Petr Dohnal, blokaři Tomáš Široký, Václav Kotas a Pavel Srkal.