Sokol Karviná – Prior Olomouc 28:22 (13:9)

Český pohár v házené žen odstartoval o tomto víkendu zápasy úvodního kola. Karvinské hráčky pod vedením nového kouče Petra Pomahače změřily síly s taktéž druholigovým olomouckým Priorem.

Sokol nezačal zrovna nejlépe. Hráčky Priora, které spoléhaly především na tvrdou hru v obraně a dobrou zakončovatelku Kosovou (dala celkem 10 branek), vedly již v 5. minutě 3:0. Sokol se zakrátko rozehrál a zásluhou Zavacké se ujal vedení 4:3.

Karvinský prapor držely v první půli především Klosová a Schovancová. Sokolky navíc ubránily další střelkyni Hanaček Kubačkovou, takže najednou byli hosté hodně zranitelní. Hezkými kombinacemi v útočné fázi si Sokol vypracoval vedení 15:10 a 20:15.

Prioru se zásluhou Kubačkové podařilo snížit na 20:19, avšak Schovancová třemi brankami během dvou minut zase zvýšila na uklidňující rozdíl. Samotný závěr zvládly karvinské hráčky na výbornou. Hrály na jistotu, nezmatkovaly, do útoku se musel hnát soupeř a nezvládl to. Udělal chyby v rozehrávce, které Klosová trestala.

„Zachytaly nám poměrně dobře obě golmanky, což byl základ. Zápas jsme brali jako generálku na první mistrovské utkání ve Veselí nad Moravou, kde hrajeme již tuto neděli,“ podotkl nový kouč družstva Petr Pomahač.

Díky postupu si jeho svěřenkyně zahrají ve 2. kole poháru s prvoligovou juniorkou Zlína. Hrát by se mělo na hřišti v Karviné.

Sokol: Mottlová, Sztemonová – Schovancová 10, Zavacká 7, Klosová 4, Kováčová 2, Hudečková 2, Hrdinová, Goralíková 1, Wilczynská 1, Strachová. Trenér: Petr Pomahač.