Basketbalové týmy slibně se rozvíjejícího klubu mají za sebou svá soustředění, hráči jsou až na drobná zranění zdraví a vesele pokračují v přípravě. „Ve svých soutěžích nechceme být nikde do počtu, takže poctivě trénujeme. Kluci dřou, pozitivní je, že na sobě chtějí pracovat a neustále se zlepšovat. Je v nich velký potenciál,“ pochvaluje si předseda basketbalového subjektu v Karviné Roman Hamrus.


Vedení klubu v poslední době řešilo, jak posílit jednotlivé celky, ale protože nelze jen brát, muselo také akceptovat návrhy na hostování svých hráčů jinam. „Spolupráce s kluby v regionu je na dobré úrovni. My jako poměrně nový klub v této politice nechceme ležet stranou, tudíž se do ní snažíme plně zapojit. Pokud bude seriozní zájem o naše další hráče, rozumným dohodám se nebráníme. Je potřeba vždy sladit zájem družstva, klubu jako celku, zájem hráče, rodičů, školní povinnosti a tak dále. Není to jednoduché, ale v zásadě se to daří a komunikace s kluby probíhá velmi dobře,“ objasnil Hamrus.


Proto třeba bude Michael Hřebík (ročník 1989) letos hostovat v béčku Nového Jičína ve II. lize mužů jako reciprocita za pomoc Jakuba Podhajského v minulé sezoně v karvinské juniorce.


Zájem novojičínských trenérů je i o druhého pivota Sokola Jindřicha Wislu, ale vzhledem k tomu, že patrně od října nastoupí na Policejní školu do Holešova, nebude zřejmě realizováno jeho hostování v Novém Jičíně, nýbrž v Kroměříži, která také hraje II. ligu mužů a od Holešova leží 10 km. „Uvidíme, až Jindra nastoupí na školu. Je otázkou, zda Kroměříž bude chtít čekat až do října, na soupisce můžou hostovat pouze tři hráči z jiných klubů. Každopádně by měl Jindra v Kroměříži aspoň trénovat, a to společně s některými hráči U 18 a U 20, kteří zase budou hostovat u nás,“ informoval Hamrus.


Dalším borcem, který si střihne více soutěží, je Karel Šeda (ročník 1994, 195 cm). V sousedním spřáteleném klubu z Havířova by si měl zahrát extraligu kadetů, tedy kategorii U 16. „Prioritně bude nastupovat u nás za U 18, ale při sladění termínové listiny určitě Havířovu častokrát pomůže,“ míní Hamrus. O tohoto hráče měl zájem i trenér Hrdlička z BCM Ostrava, což je loňský mistr republiky v kategorii U 18, a také NH Ostrava, ale hlavně kvůli škole zůstává Karel Šeda zatím v Karviné.


Dalšími hostujícími borci budou Radek Mairinger (ročník 1991), Martin Neškera a Tomáš Hadinec (oba 1992). V rámci reciprocity vypomůžou druhému spřátelenému klubu Sokola ze sousední Orlové, a to již v mužích. Za Karvinou budou nastupovat ve věkových kategoriích U 20 a U 18.


Opačným směrem, tedy do Karviné, přichází ze Slavie Kroměříž hostovat Tomáš Kadlec, osmnáctiletý a 198 cm vysoký pivot, který loni se svým týmem vybojoval extraligu juniorů. Letos bude v Karviné hostovat mezi mladými muži (U 20).


„Rozvíjíme také spolupráci s II. ligou mužů, kam bychom se výhledově rádi dostali. Navázali jsme hlubší kontakty s SBK Valašské Meziříčí. Je to zatím ve stadiu příprav, nicméně pět našich hráčů bylo pozváno na zahraniční soustředění v Chorvatsku (T.Hamrus, Oswald, Odehnal, Micza a Skopal – pozn. red.). Po absolvování soustředění se teprve ukáže, kdo by mohl tento tým doplnit a případně v něm hostovat. Loni skončilo Valašské Meziříčí druhé ve II. lize mužů, je to vynikající celek (a taky poměrně slušně finančně zabezpečený – pozn. red.). Pro naše hráče by to bylo jen přínosem,“ míní Hamrus.