Baník Havířov – HC Zubří jun. 26:33 (15:18)

Hráči Zubří těžili především v první půli z rychlé a jednoduché hry, díky které se po zásluze dostali do vedení. S přibývajícím časem se ovšem hra vyrovnala a poločas skončil rozdílem tří branek.


Do druhé půle nastoupili hráči Havířova s odhodláním dohnat ztrátu. Bohužel na nich byla ještě patrná nerozehranost, která se projevovala řadou nevyužitých šancí a technických chyb. Toho využilo Zubří, které navýšilo svůj náskok až na sedm branek a výsledek utkání si pak už bez problémů pohlídalo.


Trenér Baníku Havířov Richard Zielina nebyl po zápase vyloženě zklamán. „Na výkonu kluků bylo poznat, že se jednalo o jejich první důležitý zápas v tomto ročníku. Věřím, že si z této domácí prohry vezmou ponaučení do ligových utkání, která nám začínají již příští týden. Především mistrovská soutěž pro nás bude prioritou,“ poznamenal kouč druholigového nováčka, který v minulém ročníku zaslouženě vyhrál severomoravský přebor.


Havířov: Filakovský, Wojcik, Zahatlan 3, Gorecki, Czempiel, Jaščenko 3, Badura, Hanus 4, Voborník, Chodanič 1, Šídlo 1, Filipi 5, Bek 3, Pomahač 6.

Nejvíce branek juniorky Zubří: Lukáš Horký 7, Libor Horký, Mézl a Pernický po 6.