Opora české reprezentace v přípravném utkání proti Montpellieru špatně došlápla a přetrhla si přední křížový vaz v koleni. „Po jedné ze střel na branku soupeře jsem po výskoku špatně dopadnul na palubovku a podvrknul si koleno,“ řekl Pavel Horák pro server Českého házenkářského svazu. „První diagnóza nebyla tak hrozná. Doktoři mi řekli, že mám natržený meniskus a poškozený postranní vaz. Byl jsem dva týdny na rehabilitační klinice, kde se mne snažili dát dohromady,“ doplnil.


Jenže po dobu rehabilitace se stav Horákova kolena nelepšil, a tak se doktoři rozhodli udělat ještě další vyšetření. Po něm zjistili, že koleno je na tom daleko hůř. „Provedli jsme další magnetickou rezonanci a tam už se objevil plný rozsah zranění. Mám přetržený přední křížový vaz a natržený postranní vaz, ale ten prý není nikterak významný,“ podotkl Horák.


Co bude dál? Vedení klubu z Göppingenu domlouvá pro svého hráče operaci u specialisty v Augsburgu, ale ani nejlepší přírodní léčitel na světě by Horákovi nezaručil návrat do tří měsíců. „Ta pauza bude dlouhá a nepříjemná. Nejoptimističtější odhady hovoří o půlroční absenci se vším všudy,“ prohlásil mrzutě Horák.


Jistojistě tak přijde o vrchol příštího roku – lednové mistrovství Evropy v Rakousku, kam se s českým týmem probojoval z nabité skupiny. „Hrozně mě to štve, ale co se dá dělat. Takové věci neplánujete, ke sportu to bohužel patří,“ řekl Horák a se svým nezdolným optimismem dodal: „Aspoň budu mít teď víc času na playstation a Simpsonovy.“