Sklabinský kopec je mezi minikáristy známý tím, že klouže i za sucha. Počasí navíc tentokrát závodům nepřálo - od rána vydatně pršelo. Již při procházení slalomových úseků si jezdci, zkoušející kluzkost trati, připadali jako na ledové ploše zimního stadionu.

O tom, jaké záludnosti jim trať nachystala, se mohli přesvědčit hned vzápětí. Mnozí minikáristé pokračovali rovně, ačkoli měli v úmyslu točit oblouk, jiní předváděli hodiny, a ti „nejzručnější“ plnili příkopy podél trati.

Zpestřením závodu nebyly jen tyto akrobatické prvky. Když se ozvaly zvonky blížícího se stáda ovcí, bylo jasné, že jejich cesta povede právě přes Sklabinský kopec. Sudokopytníkům to ovšem nestačilo, takže závěr své cesty si naplánovali ještě přes depo minikár. Po jejich odchodu již silnice vůbec nepřipomínala závodní trať. Pokračovat v závodě bylo možné až po pečlivém úklidu.


S těmito nástrahami se nejlépe vyrovnali:
Kategorie M1: 1. T. Bodinek, 2. J. Preč (oba Hlubočky), 3. M. Gajdoš( Hlohovec)
Kategorie M2: 1. L. Burián, 2. J. Šimůnek (oba M. Boleslav), 3. J. Baďura (Rohožník)
Kategorie M3: 1. P. Blanár (Žilina), 2. R. Gonda (B. Bystrica), 3. P. Ivan (Košice)
Kategorie M3D: 1. E. Kyšková (Havířov), 2. M. Bohačíková (Hlubočky), 3. B. Hippíková (Praha)
Kategorie M4: 1. K. Hlobilová (Rožnov p. R.), 2. K. Poláková (Hlohovec), 3. L. Mareček (Nitra)
Kategorie M5: 1. J. Tkadlec (Vsetín), 2. S. Syrový (Albrechtice), 3. M. Zonek (Olšany)

Další místní minikáristé se umístili: v kategorii M2 6. J. Lysáček (Albrechtice), 12. Z. Lysáčková (Havířov) a v kategorii M5 5. L. Hynek, 7. J. Syrový a 10. J. Hynek (všichni Albrechtice).


Již před závěrečným kolem, které se pojede tuto neděli 6. září na trati v Albrechticích, mají své umístění na čelních pozicích jisté jak Stanislav Syrový, tak Kateřina Hlobilová. Stanislav Syrový vede průběžné pořadí a na prvním místě ho může ohrozit pouze Josef Tkadlec ze Vsetína. Stejně tak Eliška Kyšková, která se dělí o průběžné první místo s Michaelou Bohačíkovou, svede v posledním závodě souboj o první místo pouze s touto závodnicí.


Nedělnímu Evropského poháru bude v sobotu předcházet slavná Albrechtická míle. Jediný minikárový závod, kde jezdci na trati musejí zdolávat i protisvah.