HCB OKD Karviná – Sokol Přerov 30:26 (17:13)

Překvapivě vyrovnaný průběh měla předehrávka prvního kola Zubr extraligy. Z důvodu účasti v evropském poháru přivítali Karvinští svého soupeře již ve středu a před zápasem s Dudelange v Poháru EHF to pro ně byla užitečná generálka.


Přerov totiž skvěle využíval nepozornosti domácích v přechodu do útočné fáze, kde nadělali spoustu chyb. Ty hosté brankově trestali. V 9. minutě dokonce vedli 5:4, ale šest branek domácích v řadě vrátilo stav utkání ve prospěch favorita. Hostující celek pak opět srovnal hru a druhou čtvrthodinu prvního poločasu dokonce vyhrál 8:7. V poločase vedli baníkovci 17:13, ale nemohli být s předvedenou hrou spokojeni. „Dělali jsme strašně hodně chyb. Když pak nedáte gól v útoku, okamžitě inkasujete a sami si vlastně nafackujete,“ přirovnávala domácí spojka Jozef Hanták mladší, který se divákům představil v mistrovském zápase vůbec poprvé v novém dresu.


Ve 40. minutě se hostující celek po brance svého nejlepšího střelce Bechného přiblížil znovu na rozdíl dvou branek, když na ukazateli svítil stav 21:19. Karvinští opět odskočili na 25:20, ale snaživý Přerov čtyřbrankovou sérií opět domácí znervóznil. Závěrečné minuty pak zvládli lépe zkušenější domácí, ale Přerov i po prohře 26:30 odjížděl z Karviné spokojen.


„Dneska jsme se nacestovali ažaž. Dopoledne jsme byli v Praze na konferenci k zahájení extraligy, pak jeli rovnou do Karviné. Máme toho plné kecky, ale výsledek je pro nás povzbuzující,“ podotkl vedoucí přerovského mužstva Mojmír Valášek.


Zatímco hosté prohráli, byl jejich trenér Richard Buček spokojen. Naproti tomu vítězný domácí kouč Jozef Hanták zažíval opačné pocity. „Udělali jsme dnes 18 technických chyb. To je příšerné číslo. Musíme si z dnešního utkání vzít ponaučení a v sobotu se takových kiksů jednoznačně vyvarovat,“ varoval Hanták svůj tým před lucemburským soupeřem v Poháru EHF.


Trenér sympatického nováčka z Přerova Richard Buček viděl zápas takto: „Zvládli jsme to se ctí. Začínat proti mistrovi a nejlepšímu klubu v zemi, to pro nás byl divoký úvod soutěže. Říkali jsme klukům, že tady nemohou nic ztratit, tak ať hrají uvolněně, ať dají do hry srdíčko. Prodělali jsme v létě poctivou přípravu, tak snad se nám v soutěži bude dařit. Dnešní výkon je příslibem. Hráči makali, využili toho, že Karviná už nejspíš myslela na pohár.“


Hanták pak soupeři poblahopřál k odvedenému výkonu. „Prezentoval se smělou, odvážnou hrou. My měli problémy s proměňováním šancí, soupeř toho dobře využíval. Ale je pořád lepší, že nás takový výpadek potkal zrovna dnes a ne v Poháru EHF,“ našel přeci jen nějaká pozitiva kouč Baníku.

Sled: 2:1, 4:4, 10:5, 10:7, 13:9, 16:10, 17:15, 21:19, 25:21, 27:25. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal, sedmičky: 4/2:3/2, vyloučení: 4:5, diváci: 792.

Karviná: Mrkva, Lefan – Hanisch 1, Vančo, Sliwka 1, Chudoba 3, Balwas 2, Faith 5/1, Hanták 4/1, Šulc 2, Mrózek, Petrovský 3, Ivanov 4, Lyžwa 5. Trenér: Jozef Hanták.