Karvinští obhájci titulu se rozhodli po roční odmlce znovu začlenit do rodiny klubů, které se účastní bojů v pohárové Evropě. Tam baníkovci figurovali 21 let v kuse, přičemž od roku 2000 hráli osm let nepřetržitě Ligu mistrů.


Finančí nerentabilita této soutěže však loni donutila karvinský klub nejprestižnější klubovou soutěž opustit úplně a protože se ekonomická situace Champions League stále nelepší (alespoň pro střední a menší kluby), rozhodli se Karvinští na účast v LM rezignovat znovu.


Přihlásili se alespoň do Poháru EHF, kde se to kvalitními týmy, zvláště v pozdější fázi soutěže, také jen hemží. Nechybí zde německé, španělské, francouzské, ruské, chorvatské, švédské či dánské celky.


Na rozjezd budou baníkovci bojovat s lucemburským HB Dudelange. Sledovali už svého soupeře na videu? „Máme videokazetu, takže jsme je viděli. Dudelange praktikuje podobný styl, jakým se u nás prezentoval ve středu Přerov. Hraje na jistotu a na dlouhý útok. Vyčkává. Na tom má postavenou taktiku. Z tohoto pohledu pro nás bylo právě utkání s Přerovem tou správnou generálkou. Teď ještě, abychom se z toho poučili,“ upozornil trenér Baníku Jozef Hanták.


Připomněl tak nepříliš vydařený výkon, kdy se jeho hráči dobře tlačili do rychlé koncovky, jenže nasekali při tom tolik chyb, že je nováček nemilosrdně trestal. To nebude v poháru přípustné.


Lucemburčané mají ve svém středu toliko dva cizince, Slováka Petera Zaťka a Francouze Kamela Ameddaha, jinak je kádr tvořen domácími hráči.
Karvinští ještě stále nebudou moci využít Ondřeje Zdráhalu, jehož přestup je ale již na 90% uzavřen. „Čekáme už jen na formality. Ondru si necháme jako žolíka na pozdější období,“ usmíval se manažer karvinského klubu Miroslav Pelech.


Zápas Karviná – Dudelange začíná netradičně již dnes, tedy v sobotu 5. září v 10.30 hodin a ze záznamu jej bude vysílat televizní stanice Nova Sport.