Baník OKD Karviná – HB Dudelange 32:21 (15:11)

Vstupní zápas do pohárové Evropy se domácím házenkářům vydařil. Alespoň výsledkově. Obě mužstva doplatila na svérázný výklad pravidel dvojice maďarských rozhodčích, kteří pískali občas přestupky, nad nimiž našinec musel zírat s otevřenou pusou.


Karvinští hráči nenechali od počátku nic náhodě a šli jistě za svým cílem. V pohodě se ujali vedení 6:2, během poločasu vedli už šestibrankovým rozdílem, který ale na konci půle ztratili a do kabin šli jen se čtyřbrankovým vedením.


Po změně stran už měli viditelně navrch. Dobře chytali oba gólmani Lefan s Mrkvou, i díky nim vedl Baník v půlce druhého dějství zase výraznějším rozdílem. Tento náskok (24:15) pak ještě kosmeticky vylepšil a do odvety, která se hraje netradičně v pátek (Karvinští vyrážejí do Lucemburska ve středu), si nese slušnou výhodu jedenácti gólů, kterou by bylo hříchem promrhat.

„To ani nemíníme. My jsme šli do dnešního utkání s tím, že si chceme vybudovat patřičný náskok a to se nám v zásadě povedlo, i když díky technickým chybám jsme se připravili o ještě větší náskok. Hlavně ve druhé půli. On to byl vůbec z obou stran zápas plný chyb, ale řada z nich byla ovlivněna nepřesnými rozhodčími,“ domníval se po zápase správně trenér Baníku Jozef Hanták starší.


Jeho protějšek na lucemburské lavičce Jocelyn Francois také žehral na velké množství technických chyb. „Šli jsme do utkání s předsevzetím, že se jich pokusíme udělat co nejméně, ale rup ho – nasekali jsme jich snad třicet. Domácí byli po celý zápas lepší, vyhráli určitě zaslouženě. Brankový rozdíl se mi samozřejmě nelíbí, ale co se dá dělat – pokusíme se doma svést s Baníkem alespoň vyrovnanější souboj. Hlavně nesmíme dělat tolik chyb, pak máme šanci na lepší výsledek, než jsme uhráli dnes,“ komentoval i lamentoval kouč Lucemburčanů.


Sled: 0:1, 2:2, 5:2, 8:5, 11:6, 13:7, 14:9, 18:12, 20:15, 26:15, 26:18, 28:18, 29:20. Rozhodčí: Bonifert, Oláh (HUN), sedmičky: 4/2:4/3, vyloučení: 2:9, diváci: 950.

Karviná: Mrkva, Lefan – Pavlíček 5, Sliwka 1, Heinz 4, Balwas 2, Faith 2, Hanták 5, Šulc 5/2, Mrózek, Petrovský 5, Požárek, Ivanov 1, Lyžwa 2. Trenér: Jozef Hanták.

Nejvíce branek Dudelange: Zaťko 7, Poeckes 6/1, Ameddah 3/2.