Nová sezona bude pro havířovský klub asi hodně těžká. Tým se musí totiž vypořádat s řadou podstatných změn v kádru, neboť Torpedo opustili většinou velké opory. Kvůli několika odchodům důležitých hráčů dostanou příležitost nadějní odchovanci.


Výčet odchodů je opravdu pestrý a nepříjemný. Havířov opustili především důležití hráči Petr Kožušník, Jiří Juhaňák a Jiří Krečmer. Na poslední chvíli se k nim přidal i Filip Heczko, který přestoupil do Mladé Boleslavi.


„V tomto případě jsme chtěli umožnit pouze hostování, ale Boleslav trvala na přestupu. Filipovi nabídli takové podmínky, kterým jsme nemohli konkurovat. Vzhledem k tomu, že nechceme Filipovi bránit v další životní etapě, s Boleslaví jsme se nakonec dohodli. Je to pro nás před startem sezony citelná ztráta, ale co se dá dělat,“ poznamenal prezident havířovského Torpeda Roman Kantor, který se po ukončení hráčské kariéry dal na funkcionářskou činnost. Havířov nyní shání někoho, kdo by mezeru po Heczkovi zacelil.


„Něco je v jednání, ale vzhledem k tomu, že tento odchod přišel náhle, asi nám hledání a hlavně domlouvání náhrady bude nějakou chvíli trvat. Závěrem bych chtěl dodat, že přejeme Filipovi v dalším florbalovém i osobním životě hodně štěstí a věřím, že se třeba jednou do havířovského dresu vrátí,“ dodal Kantor.


Havířovské Torpedo zahájí sezonu v neděli 20. září, kdy se představí na hřišti Liberce. S ohledem na personální rošády bude asi každý bod v soutěži dobrý. Doma se florbalisté Torpeda představí poprvé o týden později. To do Havířova přijede nejúspěšnější tým historie, pražský Tatran Střešovice.


Odchody: Filip Heczko (Sokol Mladá Boleslav – přestup), Jan Komínek (Paskov Saurians – přestup), Petr Jeski (Bulldogs Brno – hostování), Jiří Juhaňák (1.SC Vítkovice – hostování), Petr Kožušník (Zug United – přestup), Jiří Krečmer (SSK Future – hostování), Tomáš Kantor (ukončil činnost), Roman Kantor (ukončil činnost), Richard Michalík (přerušil činnost pro zranění kolena)


Příchody: Ondřej Melník (FbK Horní Suchá – střídavé hostování), Radek Jantoš (Slavia Havířov – hostování), Michal Smetana (1.SC Vítkovice – hostování), Vitězslav Růžička (Z.F.K. Petrovice – návrat z hostování), Hynek Plášek (SK FBC Třinec – návrat z hostování)

Kádr: Tomáš Bajgar, David Beneš, Pavel Bezděčík, Petr Fojtík, Radek Jantoš, Lukáš Jurčík, Jakub Kičerka, Tomáš Kohút, Pavel Kožušník, Miroslav Kožušník, Pavel Kotula, Ondřej Kowal, Petr Kubala, Štěpán Laja, Michal Šmída, Vojtěch Peřka, Hynek Plášek, Ondřej Ptáček, Vítězslav Růžička, Michal Smetana, Martin Varta, Michal Vydra.