II. liga žen: Jiskra Otrokovice – Sokol Karviná 20:22 (11:11)


Favorizovaná Jiskra spoléhala na svou tvrdou obranu, se kterou se Sokol zpočátku nedokázal vypořádat. Karviňanky přijely do Otrokovic s cílem bodovat, ale tento cíl začaly naplňovat až od 20. minuty. Utkání mělo říz, obě strany se v průběhu zápasu střídaly ve vedení.


Domácí hráčky využívaly chyb v karvinské rozehrávce, ale postupem času Sokol zpřesnil obranu a drobné nedostatky v kombinaci tak nahradil.
Druhá část měla podobný ráz jako ta první. Sokol ale více bojoval a vedl 16:14. „Zlepšili jsme střelbu, naopak domácím se v závěru zápasu moc nedařilo. Holky byly šťastnější, ale zvládly to a zaslouží pochvalu. Utkání pro nás bylo stěžejní, protože jsme potřebovali udržet kontakt s celky, které jsou před námi,“ hodnotil trenér Petr Pomahač.


I. liga mladších dorostenek: Jiskra Otrokovice – Sokol Karviná 17:25 (8:12)


Stejný výsledek jako u starších. Házenkářky Sokola vyhrály už potřetí a ujaly se vedení v tabulce. i v Otrokovicích nastoupily agresivně a rychlou kombinační házenou přehrávaly soupeřky.


V druhém poločase vynikaly Karviňanky ve všech herních činnostech – počínaje obrannou fází v čele s výbornými gólmankami, přes mezihru a konče přesnou střelbou. V závěru Sokol ubral na tempu, ale na jeho zaslouženém vítězství to nic nezměnilo.


„Holky si vytvořily hodně šancí a dokázaly je také proměňovat. Znovu dokázaly, že mají velkou perspektivu. Letos můžeme hrát v přední části tabulky,“ domnívá se kouč Radek Kroulík.


Již v pondělí 28. září sehrají druholigové ženy Sokola 2. kolo Českého poháru. Jejich soupeřkami budou prvoligové juniorky Zlína. Začátek zápasu je v 16.30 hodin na palubovce STaRS v hale házené.