Sokol Karviná – HC Zlín jun. 34:32 (20:12)

Hned druhé kolo domácí pohárové soutěže bylo pro prvoligové házenkářky Zlína konečnou stanicí. Stopku jim vystavily skvěle hrající házenkářky Karviné, které slaví zasloužený postup.

Karvinské hráčky přivítaly ve sváteční den – v pondělí 28. září, prvoligového soupeře, kterým bylo juniorské družstvo Zlína. To je jedním ze tří juniorských týmů ve druhé nejvyšší soutěži.

Sokol si na soupeře věřil, los k němu byl docela shovívavý. Ve velmi kvalitním a vyrovnaném utkání se diváci určitě nenudili. Děvčata na palubovce bojovala o každý míč, nevypustila žádný souboj.

Karvinský tým přišel na utkání povzbudit kotel fanoušků HCB OKD s bubny a pomohl domácí dotlačit do dalšího kola, za což mu patří dík.

Sokolky měly výtečný nástup a vedly v 9. minutě 8:2. Zlínské juniorky pak toto manko začaly snižovat, ale herní kvalita byla stále na straně domácích. Především Schovancová a Klosová se střelecky činily a navýšily stav skóre na 16:9 pro Karvinou.

Když Vaňková upravila na poločasových 20:12, zdálo se, že komfortní náskok by si už měly domácí házenkářky bezpečně pohlídat. Jenže je třeba hledět na skutečnost, že se jedná o ženskou házenou, kde jisté není nikdy nic.

Zlínské hráčky, opírající se o pohotovou střelbu Popelkové (dala 9 branek), začaly ve druhé části mohutně stahovat. Domácí sice odpovídaly střelecky, ale obrana už zdaleka nefungovala tak spolehlivě jako v první půli.

V 51. minutě už byl stav pouze 30:28 pro Sokol. Následující minuty se hráčky tahaly o každý balon a skóre se posunovalo jen pozvolna.

Karvinský trenér Petr Pomahač si vzal dvě minuty před koncem time out, aby uklidnil své svěřenkyně a stanovil taktiku pro zbytek utkání.

Zlínská Takašová posléze upravila na 32:30, ale Klosová dvěma brankami definitivně odstřihla zlínské naděje a poslala sebe a své spoluhráčky dál.

„Viděli jsme napínavý souboj a docela kvalitní zápas. Holky předvedly proti výše postavenému soupeři perfektní výkon. Celý tým včetně gólmanek zaslouží pochvalu, další zápas pro nás bude odměnou za tréninkovou píli,“ zhodnotil postup svého družstva do další fáze kouč Pomahač.

Příští kolo se hraje ve středu 28. října. Soupeře Sokola určí los, ale nejspíš půjde znovu o prvoligové, či dokonce extraligové družstvo, neboť celky z WHILky již vstupují ve 3. kole do hry.

Karviná: Sztemonová, Mottlová – Klosová 10, Schovancová 8, Wilczynská 4, Hudečková 3, Mrózková 3, Zavacká 2, Strachová 1, Kovářová 1, Vaňková 1, Feberová 1, Hrdinová, Baronová. Trenér: Petr Pomahač, vedoucí družstva: Jaroslav Feber.