VK Slavia Havířov – VSC Fatra Zlín 2:3 (-21, 27, 25, –26, 11)

Hostující Sedláček poslal hosty úvodními servisy do dvoubodového náskoku, který Fatra dokázala postupně navýšit až na čtyřbodový rozdíl. I když se domácí dotáhli na dostřel, koncovku nezvládli a Zlín se ujal zaslouženě vedení 0:1.

Ve druhé sadě vedli naopak dlouho slavisté. V závěru se hosté dotáhli, ale dramatickou koncovku nakonec získali šťastnější domácí.

Vyrovnaný duel pokračoval i ve třetím setu. Domácí byli podstatně nervóznější a vytvořili více nevynucených chyb, takže Zlín držel dlouho dvoubodový náskok. Jenže Havířovští bojovali a při podání Zvolánka dokonce otočili stav na 21:20, takže si slušně zaplněná hala mohla užít další šťastné drama, který zakončil pokažený příjem zlínského Mračka.

Ve čtvrtém setu vedla Slavia už 12:7, ale Fatra rychle srovnala krok. Když domácí utekli opět na rozdíl tří bodů a vedli 18:15, zdálo se být rozhodnuto. Jenže v koncovce byl šťastnější Zlín, který pak mnohem lépe zvládl zkrácenou pátou sadu.

Rozhodčí: Pecháček, Došlík, diváků: 500.

Havířov: Duda, Katona, Plichta, Srkal, Svoboda, Široký – libero Dohnal. Střídali: Neuser, Zvolánek, Kotas, Kramar.

Trenér Ivan Pelikán.

Zlín: Sedláček, Feňo, Mračko, Krba, Čechmánek, Tomáš – libero Obdržálek. Střídali: Černý, Jakubíček, Přikryl, Skyba. Trenér Roman Macek.

„Začátek byl oboustranně nervózní. Zlín nejdřív lépe servíroval, ale my hru postupně zcela vyrovnali, takže jsme viděli dramatický zápas. Škoda čtvrtého setu, ve kterém jsme byli hodně blízko výhře. Po jednom míči už jsme se dokonce radovali, ale rozhodčí viděli lehkou teč, takže zápas neskončil. To hosty posadilo do sedla, což se projevilo v páté sadě,“ řekl po zápase trenér Havířova Ivan Pelikán.