„Naše obě vystoupení se mi nehodnotí snadno. Se Zlínem byla škoda čtvrtého setu, ve kterém jsme byli hodně blízko výhře. Já osobně už jsem se také po jednom míči radoval z celkového vítězství. Jestli to byla opravdu teč, nechci spekulovat, rozhodčí ji prostě viděli, takže byla,“ vracel se k utkání proti Fatře trenér Havířova Ivan Pelikán.


I druhý duel mohli Havířované zvládnout. „Pražané nás přehrávali servisem, ale dostali jsme se zpátky do hry. Nevím zda to přisuzovat nervozitě nebo ztrátě koncentrace, ale v koncovce jsme naše vedení nedokázali udržet,“ podotkl Pelikán po těsné porážce na palubovce ČZU Praha.


VK Slavia Havířov – VSC Fatra Zlín 2:3 (- 21, 27, 25, - 26, 11)

Diváci, kteří přišli na historickou extraligovou premiéru, určitě nelitovali. Viděli strhující bitvu, po které se radoval šťastnější soupeř.


První sadu ovládli zlínští hráči, další tři sety se rozhodovaly až v samotných prodloužených koncovkách. Slávisté dokázali poměr setů otočit ve svůj prospěch a ve čtvrté sadě měli dokonce hodně blízko celkovému vítězství. Po smeči jednoho z hráčů Fatry skončil míč v autu a rázem propukla domácí radost. Jenže ta byla nakonec předčasná, když jeden z rozhodčích viděl teč bloku. Zlín to posadilo na koně, set vyhrál a pak ovládl i rozhodující zkrácenou sadu.


ČZU Praha – VK Slavia Havířov 3:2 (23, - 21, - 22, 16, 7)


Utkání na pražské palubovce se v mnohém podobalo prvnímu zápasu. Domácí se v prvním setu prezentovali tvrdým a přesným servisem, kterým hosty zaskočili a ujali se vedení. V dalších dvou sadách si havířovští volejbalisté s touto zbraní ČZU poradili a ujali se zaslouženě vedení 2:1. Jenže pak Pražané přidali, čtvrtou sadu vyhráli a tie break už zcela ovládli, takže se Slavia poroučela z palubovky opět bez bodu.

Havířov: Duda, Katona, Plichta, Srkal, Svoboda, Široký – libero Dohnal, střídali: Neuser, Zvolánek, Kotas, Kramar. Trenér: Ivan Pelikán.

Další zápas hraje Havířov ve čtvrtek s Libercem.