Intevo odjíždělo k dalšímu výjezdu do středních Čech s bodovými ambicemi. Ty naplňovalo v obou zápasech téměř většinu času. Jenže soupeři ve třetí třetině pokaždé vyrovnali a nakonec měli více štěstí i v samostatných nájezdech.


„Kdyby nám před výjezdem někdo řekl, že přivezeme dva body, asi bychom to brali. Teď jsme ale trošku zklamaní, protože jsme měli na víc. Na druhou stranu jsme hráli se soupeři, kteří by se měli motat podobně jako my dole a pokud je v domácích odvetách porazíme, budeme s nimi mít lepší bilanci,“ přemítal asistent trenéra Sýkory na karvinské lavičce Martin Kurz.


Kert Park Praha – Intevo Karviná 4:3 sn (0:1, 1:1, 2:1)


Nováček načal svoji víkendovou misi „z každého zápasu bod“ v Praze. A úspěšně. Po dvou třetinách dokonce vedl 2:1. Na Kertu byla vidět velká euforie z úspěchu v Plzni, věřil si, ale karvinští hráči jej dokonale zchladili disciplinovanou hrou.


„Vedli jsme prakticky celý zápas. Výtečně nám zachytal Danek Vašek, a to v obou zápasech,“ chválil gólmana Martin Kurz.


Pražané se až v poslední části ocitli ve vedení, ovšem Wróbel po nahrávce Blatoně srovnal a šlo se na nájezdy. Pouze Jan Blatoň byl ale úspěšný, Kurz s Rosůlkem nedali a ze druhého plusového bodu se tudíž radovali domácí. „Je vidět, že ty nájezdy musíme více trénovat,“ kál se Kurz, který za zlomový okamžik zápasu označil dva góly Kertu v karvinských přesilovkách. „To se prostě nemůže stát. V extralize rozhoduje každá maličkost, nemůžeme dopustit, aby nám dal soupeř dvě branky v oslabení,“ konstatoval Kurz.


Branky a nahrávky: 18. Ptáčník (M. Kruček, L. Plzák), 32. Plachý (Wittmayer), 35. Sikora (M. Kruček), rozhodující nájezd Plachý – 3. L. Kubica (J. Rosůlek, Kurz), 22. Folwarczny (Wróbel), 41. Wróbel (Blatoň). Rozhodčí: Koskuba, Barna, vyloučení: 7:5, využití: 0:1, oslabení: 2:0, diváci: 69.


HBT Vlašim – Intevo Karviná 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:0)


Karvinští odehráli podobný zápas jako v Praze. Také zde vedli téměř celou dobu 2:1 a Vlašim nakonec srovnala na konečných 2:2. Hrálo se však na mokrém povrchu, neboť v noci před zápasem silně pršelo. „Bod z Vlašimi je cenný také proto, že jsme v závěru hráli nepříjemné oslabení tří proti pěti,“ poukázal Kurz na důležité ubránění nerozhodného stavu.


Nájezdy – to je vždy loterie a také tentokrát v nich Karviná úspěšná nebyla. Rozhodovala až osmá série, neboť žádný ze střelců si na výtečně chytající brankáře nepřišel. Uspěl pouze vlašimský Kieler a zajistil domácím bod navíc. „Mohli jsme oba zápasy vyhrát, ale ta bilance není zase tak špatná. Zajíci se počítají až po honu, uvidíme,“ cenil si remíz kouč Inteva Vladimír Sýkora.


Branky a nahrávky: 12. Šindelář (Plastiak, Sosnovec), 36. Bartejs (M. Čičatka), rozhodující nájezd Kieler – 14. Pilch (L. Rosůlek), 20. Dittmann (Kurz). Rozhodčí: Florián, Chohola, vyloučení: 5:11, využití: 1:1, diváci: 50.


Karviná: D. Vašek – Folwarczny, Dittmann, Zaremba, Pilch, Komendir – J. Rosůlek, Kurz, L. Kubica – L. Rosůlek, Blatoň, Zbořil – T. Wróbel, Novotný, Pietrasz. Trenér: Vladimír Sýkora.


Ziskem dalších dvou bodů dali karvinští hráči domácím divákům skvělou pozvánku na příští kolo, které se hraje až o víkendu 24. a 25. října. To do Karviné přijedou zvuční soupeři Ústí nad Labem a Most, dva přední kluby české hokejbalové scény. Silnější dvojička se letos v Karviné sotva představí, proto by bylo vhodné přijít mohutně podpořit extraligové hokejbalisty Inteva v duelech s oběma favority.