Sokol Přerov – HCB OKD Karviná 26:37 (15:17)

Jednalo se už o druhé měření sil těchto soupeřů v letošní sezoně. První utkání vyhrála Karviná na domácí palubovce o čtyři branky. Favoritem byla i v Přerově, což ukázala především ve druhé půli a bezpečně zvítězila.

Hosté přijeli bez tří hráčů základní sestavy, ale i přesto se od samotného úvodu ujali vedení. Do přerovské klece se postavil nemocný Kosatík, ale za stavu 3:5 přenechal své místo Kličukovi, který odchytal téměř zbytek utkání. Karvinští byli stále o dvě až tři branky vepředu a za stavu 12:14 si vzala domácí lavička oddechový čas. Dvoubrankový rozdíl ve skóre pak vydržel až do konce poločasu.

Po změně stran přerovští hráči snížili na 17:18 a sahali i po vyrovnání. Neproměnili však vyložené šance, což zkušenější soupeř okamžitě trestal. Ve 38. minutě to bylo 19:23 a jen málokdo věřil v obrat proti rozjeté Karviné. Ta svůj náskok neustálé navyšovala i díky faktu, že na straně domácích se na palubovce objevili i hráči z lavičky, kteří v předchozích zápasech příliš prostoru nedostávali. To mělo za následek, že soupeř vyhrál poslední desetiminutovku 9:2 a celkově tedy 37:26.

Střelci: Bechný 6/1, Zemánek 4/1, Hubáček 4, Kavka 4, Pernička 4, Boráň 2, Heider 1, Rob. Buček 1 – Hanták 7/1, Petrovský 6/2, Mrózek 5, Sliwka 4/2, Ivanov 4, Pavlíček 3, Vala 2, Monczka 2, Łyźwa 2 Bałwas 1, Faith 1. Rozhodčí: Horáček, Novotný, sedmičky: 4/2:6/6, vyloučení: 5:7, diváci: 200.

Ohlasy po utkání
Martin Kavka (hráč Sokola Přerov): „První poločas byl z naší strany slušný a s Karvinou jsme hráli víceméně vyrovnanou partii. Druhý byl úplně o něčem jiném. Myslím, že jsme možná trošku odešli po fyzické stránce, což se projevilo na obranné fázi. Hlavně se ukázala síla Karviné. V první půli hrála, co potřebovala, ve druhé zapnula na vyšší rychlostní stupeň a my jsme jí prostě nestačili.“

Jozef Hanták (trenér Baníku OKD): „V prvním poločase se projevila naše fyzická únava z velmi nabitého programu. Ve druhém poločase už kluci plnili věci, na kterých jsme se dohodli. Dobře pracovala obrana, za kterou stál výborný Mrkva.“

Richard Buček (trenér Sokol HC Přerov): „Chtěli jsme hrát rychle dopředu, dostat soupeře pod tlak. V první polovině se nám to i místy dařilo, ale ve druhé jsme vydrželi jen deset minut. Pak se bohužel stalo to, co si myslím, že je základní rozdíl mezi Karvinou a námi – zatímco soupeř hrál kolektivně a dohrával do volných prostorů, my jsme začali bojovat jeden proti jednomu a zbytečně nás to stálo hromadu sil. Samozřejmě proti kvalitní obraně soupeře jsme s tím měli problémy a ztráceli jsme míče. S výkonem svého družstva jsem spokojen prvních čtyřicet minut. Těch zbylých dvacet mě mrzí, protože jsme už nebyli Karviná důstojným soupeřem.“