II. liga žen, skupina Morava: Sokol Karviná – SHK Kunovice 31:24 (15:12)

Sokolské hráčky doslova smetly Kunovice z palubovky. Domácí házenkářky se svého soupeře nezalekly a úvodní minuty se s ním přetahovaly o vedení. Kunovice měly zpočátku slibné příležitosti a vedly 3:5. Pak se ale probudil také domácí tým a šňůrou čtyř branek otočil na 7:5. Těsný náskok si udržoval až do závěru poločasu.

Ve druhém poločase pokračovaly Karviňanky v aktivní hře a přesně střílely. Kunovice nakonec odjely z Karviné překvapivě vysoko poraženy, neboť jim nefungovala obrana, přes kterou si domácí hráčky chodily, jak chtěly.

„Po sérii technických chyb jsme dovolili domácímu týmu excelovat, a proto odjíždíme z Karviné s takovou porážkou,“ viděla příčiny prohry trenérka Kunovic Věra Tománková. „Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany, která dnes společně s gólmankou Sztemonovou zaslouží pochvalu,“ byl naopak spokojen domácí trenér Petr Pomahač.

Karviná: Sztemonová – Klosová 7, Schovancová 7, Remetančíková 5, Wilczynská 4, Vaňková 4, Strachová 1, Hudečková 1, Hrdinová 1, Mrózková 1, Kovářová, Papeschová, Baronová, Závacká. Trenér: Petr Pomahač.

I. liga mladších dorostenek, skupina Morava: Sokol Karviná – SHK Kunovice 18:27 (8:12)

Kunovice přijely do Karviné jen s devíti hráčkami, přesto jasně zvítězily. Již do poločasu si vytvořily čtyřbrankový náskok a rozhodující krok pak udělaly brzy po změně stran. Nadšeně bojující Kunovičanky vedly v pohodě 15:22 a bylo rozhodnuto.

Obě družstva měla zcela rozdílný přístup i motivaci. „S naším výkonem jsem velmi nespokojený. Je pro mě neznámé, proč holky hrály tak zakřiknuté,“ těžko nacházel slova rozčilený trenér Sokola Radek Kroulík.

„Nám se dnes mimořádně dařilo ve hře na postavenou obranu. Výborný výkon podala gólmanka Omelková,“ pochvalovala si trenérka Kunovic Bronislava Horáková. Jak je vidět, výrazně vyhrát se dá i v devíti.

Karviná: Provázková, Fridrichová – Poláchová 4, Šulcová 4, Adamusová 3, Kroulíková 4, Synková 2, Wowrová 1, Polehlová, Wilczková, Koudelková, Van-Lulová, Nolčová. Trenéři: Radek Kroulík a Pavel Wilczek.