FBK Horní Suchá – FBC BiX Ostrava 3:5 (1:4, 1:0, 1:1)

Jako kdyby se ze zkušených hvězd soupeře rozklepala domácím kolena a hned v první minutě inkasovali, když střelu Glezga tečoval do vlastní sítě Mikula – 0:1. Stejný hráč usměrnil smolně v šesté minutě za záda svého brankáře i střelu Wantuly a už to začínalo vypadat na debakl.

Trenér Kantor však reagoval oddechovým časem a alespoň částečně se pokusil z hlav svých svěřenců dostat přílišný respekt. A povedlo se mu to. Suchá začala být aktivnější a odměnou jí bylo snížení v 15. minutě, kdy rychlý brejk zakončil Šimek – 1:2.

V poslední minutě však domácí opět dvakrát inkasovali, jednou po lehkém nahození Trunkáta a podruhé po přesné střele reprezentanta Skácela – 1:4.

V šatně si domácí řekli, že nemají co ztratit a po přestávce se na hřišti objevila úplně jiná Suchá. V prvních osmi minutách sice musela přežít dvě přesilovky, které má ostravský tým doslova vražedné, ale po nich udeřila.

Jakub Kantor vypích na středu míček obránci a brejk zakončil ukázkovou střelou do horního růžku – 2:4. Domácí se osmělovali čím dál více, zatímco hosté se po dvou nevyužitých přesilovkách stále nemohli dostat do správného tempa.

Ve třetí třetině ještě domácí florbalisté zvýšili své nasazení a odměnou jim ve 45. minutě byla další branka. Mocek přihrál Melníkovi, který si položil brankáře a forhendovou kličkou zakončil přesně – 3:4.

Fantastičtí diváci v ten moment hnali své svěřence dopředu a ti se nechali trochu unést a hned v následujícím střídání inkasovali, když přečíslení 2 na 1 zakončil po přesném pasu Daniše Vojtíšek – 3:5.

Do konce zápasu však zbývalo ještě hodně času a domácí cítili šanci. Dokázali opět snížit, když se dorážkou prosadil Kopia, ale rozhodčí bohužel tuto branku pro údajný předchozí faul neuznali. Hornosuští florbalisté si pak ještě dokázali vytvořit velké příležitosti, které však ani Kantor, ani Melník nedokázali využít a hosté tak s vypětím všech sil vítězství ubránili.

Domácí se ale za svůj výkon rozhodně nemusejí stydět, protože s extraligovým soupeřem sehráli vyrovnanou partii a dokázali smazat rozdíl dvou soutěží. Odměnou jim byl po zápase zasloužený potlesk zaplněné hornosušské haly.