Sokol Karviná – Slavia Praha 21:33 (10:18)


Družstvo Slavie přijelo se dvěma českými reprezentantkami Janou Knedlíkovou a Kateřinou Keclíkovou a bylo jasným a také velkým favoritem.


O výsledek v tomto případě zase tolik nešlo. Domácí Sokol, do jehož kádru se vrátila gólmanka Veronika Kráslová, vstupoval do utkání odhodlán podat maximální výkon a co nejvíce znepříjemnit favoritovi jeho roli.


Svůj úkol Karviná splnila již postupem do 3. kola, když v pohárové soutěži přešla přes Prior Olomouc i juniorky Zlína.


Karvinské družstvo začalo velmi dobře. Vedlo 2:0, kdy branky vstřelily Klosová a Hudečková. Slavia se spoléhala na obranu a postupem času převzala dirigentskou taktovku. Vedla dvoubrankovým rozdílem, ale Sokolu se podařilo toto nepatrné manko rychle zlikvidovat a Vaňkovou vyrovnal na 6:6.


Slavii se poté podařila čtyřbranková šňůra, kterou ukončila Jedličková. Především díky vychýlené mušce domácích hráček, které několikrát po sobě neuspěly z křídelních pozic, se šlo do kabin za výraznějšího vedení Pražanek.


Ve druhém poločase začala Slavia postupně navyšovat skóre. „Holky neuhlídaly především Černou, která skvěle rozdělovala míče svým spoluhráčkám,“ všiml si trenér domácího celku Petr Pomahač.


Hráčky obou týmů se dopustily několika technických chyb, ve velmi slušném zápase Slavia ještě několikrát ukázala pěkně nacvičené házenkářské prvky. „Prohrát s interligovým družstvem o dvanáct branek není ostuda. Myslím, že nebýt několika technických chyb a mít lepší střeleckou mušku, mohl být rozdíl ještě přijatelnější. Na tento zápas jsme se všichni těšilia diváci viděli kvalitní hru,“ hodnotil pohárový zápas trenér Pomahač.


Karviná: Sztemonová, Kráslová – Klosová 6, Schovancová 3, Kovářová 3, Vaňková 3, Hudečková 2, Hrdinová 1, Baronová 1, Zavacká 1, Mrózková 1, Strachová, Papeschová, Remetančíková. Trenéři: Petr Pomahač a Stanislav Feber.


Nejvíce branek Slavie: Jedličková 8, Černá 7, Knedlíková, Vaňková a Vítková po 4.