Premium Stonava – Klimco Darkovice 8:1 (4:0)


Od prvních sekund utkání nebylo o jeho vítězi pochyb. Už v první minutě utkání otevřel skóre po hezké kličce brankáři Cieslar. V 5. minutě zatáhl míč po levém křídle Kilnar a jeho přihrávku zužitkoval ve druhou branku Judita.

Poté Premium trochu polevilo, ale nepouštělo hosty na dostřel své branky. Skóre se znovu měnilo až na konci prvního poločasu. V 18. minutě předvedli nádhernou kombinaci Súkeník s Gojem a první jmenovaný zvýšil střelou do prázdné branky na 3:0. Hosté se do jediné vážnější akce dostali ve 20. minutě, kdy šel Voldán sám na branku Premia, ale brankář Sedliak jeho střelu vyrazil. O pár vteřin později se navíc individuálně prosadil Wdówka a upravil poločasové skóre na 4:0.


Ve 23. minutě si po pasu Cieslara zopakovali kombinaci do prázdné branky Súkeník s Gojem a tentokrát druhý jmenovaný upravil na 5:0. Ve 25. minutě se branky dočkaly i Darkovice, když svůj druhý brejk v utkání zužitkoval asi nejnebezpečnější hráč hostí Voldán.

Premium i nadále v utkání dominovalo a přidalo hostům ještě další tři branky. Hosté měli v závěru utkání ještě jednu vyloženou brankovou příležitost, ale Vašnovskému ji zlikvidoval spolehlivý gólman Premia Sedliak.


Branky: 23., 28. a 40. Goj, 2. a 34. Cieslar, 5. Judita, 17. Súkeník, 20. Wdówka – 25. Voldán.


Adria Nový Bor – Premium Stonava 1:8 (1:2)


Premium do utkání vstoupilo velmi vlažně. Už ve 2. minutě jej zachránil brankář Sedliak, který zlikvidoval nebezpečný brejk domácích. Hosty tato šance nevarovala a dál lehkovážně útočili. Nový Bor se poměrně lehce pomocí nakopávaných míčů dostával do brejků a v 5. minutě jeden přesnou střelou k tyči proměnil Anděl.

Z vedení se však domácí neradovali dlouho. Už za minutu vystihl jejich rozehrávku Wdówka a střelou k tyči vyrovnal - 1:1. Když v 11. minutě vymetl Cieslar pravou šibenici domácí branky a dostal Premium do vedení, zdálo se, že Premium definitivně vývoj utkání zlomilo. Obraz hry se ale do přestávky příliš nezměnil a Premium bylo rádo za nejtěsnější vedení.


Definitivní zlom v utkání přišel až po přestávce. Premium zlepšilo bránění a domácí už nepustilo do žádné šance. Na druhé straně se na branku domácích valil jeden útok za druhým a bylo otázkou času, kdy se to projeví i na skóre. Ve 25. minutě vstřelil po rohu třetí branku Premia Goj a hned poté přidal Súkeník branku čtvrtou. Do konce utkání přidali hosté po hezkých kombinacích ještě další čtyři góly.


Branky: 5. Anděl – 10. a 34. Cieslar, 25. a 35. Goj, 25. a 36. Súkeník, 6. Wdówka, 37. Judita.


Celostátní liga futsalu – sálového fotbalu bude tento víkend pokračovat ve Stonavě. Již zítra, tedy v sobotu 7. listopadu proběhne ve stonavské sportovní hale další turnaj nejvyšší soutěže. Domácí tým SC Premium Stonava, mistr ČR 2007 a účastník PMEZ 2008, přivítá týmy SK Strabag Lubryco Prachatice (v 10:30) a Bombarďáci Větřní (ve 12:20). V akci bude několik reprezentantů ČR i SR! Vstupné se neplatí.