Muži se v oblastním přeboru drží na špici a tajně pošilhávají po vedoucí příčce, která prozatím náleží céčku Opavy. Loni jako nováček měli jasný cíl v podobě záchrany, kterou s předstihem splnili v podobě šestého místa. Letos je cílem hrát horní polovinu tabulky, přesněji řečeno do třetího místa. „Pokud se nám ale naskytne šance na postup, pochopitelně ji využijeme. Nač čekat další rok?“ usmívá se předseda klubu a trenér A týmu Roman Hamrus.

Oblastní přebor mužů: Sokol Karviná – BC Orlová 106:69 (45:27)

Svěřenci trenérů Romana Hamruse a Romana Vítka zatím dělají svým koučům radost. Doma jsou k neporažení a soupeřům navíc rozdávají příděly. Naposledy se o tom přesvědčili kolegové Sokola z Orlové.

Domácí nastoupili bez zraněného střelce Šplíchala a stále bez Wisly, avšak sestava byla i tak velmi silná. „Za jasného stavu jsme si mohli dovolit pošetřit hráče U20, což v domácích utkáních často děláváme,“ spokojeně konstatoval Hamrus.

Tudíž sestava U20, kterou tvořili Odehnal, Micza, Kristián, Kadlec, T. Hamrus, Oswald a Šutovský, odehrála před zápasem v Českých Budějovicích méně minut.

Bojovní hosté zlobili celý poločas. Nepodali vůbec špatný výkon. Domácí během utkání dvakrát povolili v obraně a Orlová trojkami korigovala nepříznivý stav. Jenže na „nadupanou“ sestavu Karviné zkrátka orlovští hráči nestačili.

Týmovou hrou, okořeněnou třemi trojkami skvělého Lukendy a důležitými doskoky opory Hřebíka, dosáhli domácí i přes 21 ztrát na jasné vítězství. Příští pátek na palubovce vedoucí Opavy to bude zcela určitě jiné kafe.

Karviná: Lukenda 19, Oswald 17, Hřebík 16, Odehnal 13, Micza 7, Šutovský 7, Vítek 6, Kadlec 6, Kristián 6, Bezděk 4, Skopal 3, Hamrus 2. Trenéři: Roman Hamrus a Roman Vítek.

I. liga juniorů: Sokol Karviná – NH Ostrava 69:60 (31:22)

A další derby. Tentokrát ne okresní, nýbrž krajské, ovšem pro Karvinou znovu vítězné.

Zápas nebyl vůbec jednoduchý. V útoku to karvinským borcům příliš nešlo, například dosáhli jen dvou trojkových hodů, zatímco Novohuťáci osmi. K tomu se přidaly zoufalé šestky (22/7!), takže bylo jasné, že klíčem k úspěchu bude pozorná hra pod a před vlastním košem.

Ostravané vedli 15:6, jenže na konci druhé čtvrtiny to bylo už 31:19. Trenér Martin Kopecký správně využíval dvojího typu obrany – střídal osobku se zonou a to činilo hostům problémy. Od vyrovnaného stavu 39:39 už domácí neustále vedli čtyř až osmibodovým rozdílem.

Individuálně zaujali kapitán Horváth, a to svou rychlostí a urychlením přechodové fáze, Kraina skvělými doskoky a Sitek úspěšnými vniky. Příští krajské derby proti Novému Jičínu bude jistě mnohem těžší.

Karviná: Horváth 21, Kraina 16, Šeda 10, Sitek 6, Gremlica 6, Poruba 5, Mosler 3, Hadinec 2, Fruhauf, Neškera, Morys. Trenéři: M. Kopecký a M. Mrowiec.