Kvalifikace se zúčastnilo šest družstev. Kromě Baníku ještě Brno, Blansko, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou a Děčín.


Karvinští skončili těsně za hranicí radosti. Letos se totiž z postupu radovaly první tři celky, přičemž Baník obsadil nepopulární bramborovou pozici.


Mladí judisté Karviné porazili Brno a Děčín, na ostatní soupeře nestačili, přičemž utkání s Blanskem se ukázalo být klíčové. Skončilo totiž nerozhodně a o výhře Blanska rozhodly až pomocné body. „Postup nám unikl o pět pomocných bodů,“ upřesnil předseda klubu Lukáš Prokop smolnou záležitost baníkovců.


Ti tak sice neuspěli, nicméně dříme v nich velký potenciál. Poměrně hodně utkání bylo totiž už nyní velmi vyrovnaných a až mladí judisté Baníku nasbírají další zkušenosti a poučí se z chyb, kterých se v kvalifikaci dopustili, brzy se do první ligy určitě podívají.


Kromě toho poznamenaly výsledky domácího celku také absence několika závodníků, kteří hostovali v jiných oddílech v extralize mužů, což je nejvyšší soutěž.


Pozitivní ovšem je, a na to by se nemělo zapomínat, neboť to vždy neplatí jako samozřejmost, že družstvo Karviné tvoří výhradně odchovanci oddílu a většina z nich navíc věkově ještě spadá do juniorské kategorie. „Na tom se dá do budoucích let stavět,“ je Prokop optimistou.


Sestava Baníku: Dalibor Charvát, Ondřej Králik, Petr Štefánik, Ondřej Kičmer, Martin Burkot, Martin Suchanek, Lukáš Wojdyla, Filip Walter, Michal Ondečko, Jan Kratochvíl, Kamil Chrobák. Trenéři: Martin Suchánek, Tomáš Heczko a Petr Godál.