Ten společně se svými spoluhráči ze Žiliny Markem Bahnou a gólmanem Martinem Sedliakem přišel v létě pomoci Premiu ze Slovenska. V sobotním utkání dvou neporažených celků pečetil slovenský zkušený hráč gólem na 3:1 vítězství a stoprocentní bilanci Stonavy.


Prachatice se ukázaly v dobrém světle. Byl to těžký zápas?
Určitě. Soupeř měl dobrou taktiku, založenou na kvalitní defenzivě. Obtížně jsme se dostávali do střeleckých pozic. Kromě toho měl i dobrého gólmana. Bylo to náročné.


Bylo vidět, že se střetly týmy, které mají ve svém středu technické hráče a nikdo proto nechtěl udělat chybu jako první. Bylo to tak?
Ano, čekalo se na první gól. Poločas byl bez branek, to zase není tak často k vidění. Pro oba celky to byl důležitý zápas. Jak my, tak Prachatice v prvních dvou utkáních vyhrály, obě mužstva tedy chtěla pokračovat na vítězné vlně. Naštěstí se důležitý první gól podařilo vstřelit nám a soupeř pak musel trochu otevřít obranu. To nám ulehčilo naši roli.

Přidali jste druhý gól, ale pak přišla komplikace…
Možná už jsme si říkali, že je hotovo. Ve snaze přidat další branku jsme se zbytečně vysunuli moc dopředu, přišla chyba a soupeř po penaltě snížil.


Předvedli jste pár pěkných signálů, které sice několikrát nevyšly, ale chyběl jim jen pověstný kousek k úspěšnému proměnění. Věnujete se jim hodně?
Asi bylo poznat, že to máme secvičené. Na každém tréninku se tomu věnujeme. Já sám jsem do mužstva přinesl nové signály, které zahráváme na Slovensku a kterými můžeme soupeře překvapit. Standardky, rohy, přímé kopy - to vše je velká zbraň. A pochopitelně i oživení dosavadních signálů zde ve Stonavě.


Před sezonou jste přišel coby nová posila a společně s vámi ještě dva vaši kolegové. Jak vlastně situaci se zápasy a dojížděním ze Slovenska řešíte?
Je to komplikované, ale stíháme. Na Slovensku hrajeme první futsalovou soutěž, navíc za Bratislavu, takže se fakt nacestujeme. Naštěstí hráváme v pátek, zatímco Premium kope o víkendech. V samotné hře zase tak velký rozdíl není, i když futsal a sálový fotbal mají mírně odlišná pravidla.