Po domácí porážce s Brnem nejdříve Havířované po parádním výkonu zdolali Benátky nad Jizerou na jejich palubovce a pak si doma vyšlápli i na druhé Kladno. S ním dosáhli na první domácí výhru.


Slavia Havířov – RWE Brno 0:3 (-21, -21, -17)


První ze soubojů týmů, které by měly podle papírových předpokladů hrát o záchranu ve volejbalové extralize, vyzněl překvapivě jednoznačně pro Brno.
Slavia podala nejslabší výkon v soutěži a opustila palubovku se sklopenými hlavami v rekordně krátkém čase. „Nešel nám servis ani příjem. Statistiky jsou nekompromisní, bylo to špatné,“ hledal těžko slova havířovský kouč Ivan Pelikán.


Karbo Benátky n. J. – Slavia Havířov 0:3 (-19, -21, -18)


To televizní zápas v Benátkách nad Jizerou byl absolutně o něčem jiném. „Chtěli jsme se před televizními diváky vytáhnout,“ mohl se už naopak smát kouč Pelikán. Aby ne, když jeho tým exceloval.


Podáním Zvolánka získal v první sadě přepychový sedmibodový náskok, který domácí nedokázali smazat.


Jejich neúčinný útok a horší příjem podání pak znamenal havířovský zisk druhé sady. Slávisté získali potřebné sebevědomí, které nakonec prodali i v posledním setu. „Myslím si, že jsme byli bojovnější než soupeř. Neudělali jsme v tomto utkání tolik chyb jako Benátky,“ řekl po zápase kapitán havířovského týmu Ivan Duda.


„Znovu se potvrdilo, že naše družstvo hraje lépe u soupeřů, než doma. V dnešním utkání rozhodla naše poměrně agresivní hra na servisu a přesnější přihrávka,“ doplnil kouč Ivan Pelikán.


Havířov: Duda, Zvolánek, Srkal, Kramár, Plichta, Široký, libero Dohnal. Střídal: Svoboda.


Slavia Havířov – Brownhous Kladno 3:2 (18, -27, 24, -20, 12)


„Dlužili jsme našim příznivcům mnoho. Venku jsme předváděli kvalitnější výkony než před domácím publikem a proto jsme velmi chtěli vyhrát. Všichni naši hráči si zaslouží pochvalu, bojovali jsme a zaslouženě jsme zvítězili. Ještě větší dík si zaslouží naši příznivci,“ řekl výstižně po první domácí výhře hrající manažer VK Slavie Havířov Jakub Zvolánek.


Slávisté zaskočili druhý tým soutěže sebevědomým vstupem. Ve druhém setu rozhodla dramatická koncovka, kterou mohli domácí zvládnout, kdyny nekazili servis, jako třeba Zvolánek.


ten pak ale v dalším průběhu skvěle smečoval a získával pro tým další body. Všichni hráči neskutečně bojovali a dočkali se odměny.


„Konečně jsme vyhráli i doma. Jsme sice teprve na začátku, ale věřím, že smolné okamžiky jsme si už vybrali. Všichni hráči dnes odevzdali maximum. Bojovali velmi odvážně o každý míč. Výborné výkony podali například Duda, Neusser a Kramár, kteří strhli k bojovnému výkonu celé mužstvo. Ve vyrovnaném začátku jsme byli hlavně důraznější v útoku,“ mohl se radovat spokojený trenér Ivan Pelikán.


„My jsme naopak do utkání vstoupili velmi chladně. Domácí byli okamžitě agresivnější a tím předurčili ráz utkání. Havířov šel za vítězstvím, které si zasloužil,“ uznal i kladenský kouč Jindřich Licek.


Havířov: Duda, Zvolánek, Srkal, Kramar, Neusser, Široký, libero Dohnal. Střídali: Plichta, Svoboda.