Slavia Havířov – 1.SC Vítkovice 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)


V zápase se očekávala jasná výhra extraligového ostravského celku. Když šli hosté už ve druhé minutě do vedení, nikdo o naplnění papírových předpokladů nepochyboval.


Jenže Vítkovičtí přestali hrát a Slavia, hrající pouze regionální krajskou ligu, hru překvapivě vyrovnala. Do přestávky mohla dokonce srovnat i skóre, ale to se jí díky špatné koncovce nepodařilo.


Na začátku druhé části udeřili hosté podruhé. Domácí však pokračovali v sympatickém výkonu, nesložili zbraně a po brance Křibíka se dočkali snížení na 1:2. Havířovští slavili a zapomněli hrát, což Vítkovice potrestaly hned po vhazování gólem na 1:3. O nekoncentrovanosti svědčí nejvíce to, že oba góly od sebe dělily pouhé tři sekundy. Ani tato rychlá odpověď domácí nepoložila a Waliczko opět snížil na kontaktních 2:3.


V závěrečné části byli nadšeně bojující Havířované blízko senzaci, když Vyvial trefil brankovou konstrukci. Poté domácí přestáli bez úhony i dvojnásobné dvouminutové oslabení, ale srovnat už nedokázali.


Branky a nahrávky Havířova: Křibík (Škuta), Waliczko (Ryška).


Havířov: Szilvási – J. Procházka, V. Procházka, Kubíček, Koziorek, Křibík, P. Hála – V. Hála, Varta, Lajczyk, Ulrych, Waliczko, Ryška, Vyvial, Tomica, Svrček, Enenkel, P. Nápravník, Škuta.