SHC Opava – Intevo Karviná 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Prestižní a také jediné derby čekalo na hokejbalisty karvinského Inteva na hřišti Opavy. V tradičně vyhecovaném zápase se ze tří bodů zaslouženě radovali hosté.


„Zvládli jsme zápas o šest bodů. Takových nás v sezoně čeká ještě několik,“ podotkl asistent kouče Vladimíra Sýkory z Karviné Martin Kurz.


Do utkání místo potrestaného Kurze nastoupil Vladimír Luka a to je pro hru mužstva důležitý element. Luka je pilířem sestavy hokejového extraligového polského celku Zaglebie Sosnowiec, který je v polské nejvyšší soutěži na druhém místě. Svou formu si přenesl i do české hokejbalové soutěže. Dva góly dal, na další přihrál.


Karvinští v úvodu s přehledem odolali počátečnímu tlaku Opavy. Tým podržel gólman Heczko, jenž za svá záda nepustil jediný míček. „Přestáli jsme opavský tlak, ale ten nebyl tak trvanlivý ani důsledný, jak jsme si mysleli. Soupeř nejspíš není moc v pohodě, působil spíš rozklíženým dojmem,“ vypozoroval Kurz, který utkání sledoval jako divák.


Intevo se dostalo do vedení díky přesilovce a poté ještě Luka využil chyby Opavanů v rozehrávce. Domácí SHC ve druhé části snížil, když Christ trefil míček krásně ze vzduchu. Do třetí části naskočil místo Heczka do brány Vašek a také on svůj tým podržel.


„Zachytali nám oba gólmani, byli perfektní. Všichni kluci ale příkladně bojovali a zaslouží dík. V zápase jsme měli navrch,“ podotkl trenér Sýkora. V Opavě se hrálo pod umělým osvětlením a tradičně dlouho, takže Heczka, kterému osvětlení činilo menší problémy, vystřídal do poslední části mladší Vašek.


Intevo se v poslední patnáctiminutovce gólově prosadilo znovu a uspělo i bez opor Kurze s Janem Rosůlkem. „Dotáhli jsme to už do vítězného konce, přestože se zase hrálo skoro tři hodiny. Obvykle se hraje tak dvě, jen v Opavě se to pokaždé šíleně vleče. Soupeř totiž pomalu střídá, vyvádí hosty z tempa, diskutuje s rozhodčími,“ objasňoval Kurz.


Karvinští se po třetí výhře v řadě vyšvihli v tabulce na páté místo po polovině základní části. Navíc jsou obohaceni o zkušenosti z předloňské sezony, kdy zvládli bravurně první část, ale nakonec ještě stihli spadnout. „To je pro nás memento. V oblacích proto teď rozhodně nelítáme,“ potvrdil Kurz střídmost karvinských plánů.


Branky a nahrávky: 28. Christ (Přibyla, Přikryl), 39. Raab (Venovský, Christ) – 11. Hudeček (Luka, L. Rosůlek), 13. Luka, 33. Luka (Hudeček, Folwarczny), 36. L. Rosůlek (Folwarczny, Blatoň). Rozhodčí: Olesz, Pikula, vyloučení: 6:4, využití: 1:3, diváci: 99.


Karviná: Heczko (31. D. Vašek) – Folwarczny, Dittmann, Řehůřek, Tomiczek, Zaremba, Pilch – Luka, Cieslar, L. Kubica – L. Rosůlek, Blatoň, Zbořil – M. Kubica, Hudeček, T. Wróbel – Konečný. Trenér: Vladimír Sýkora.


Další zápasy hraje Karviná v sobotu s Kovem Praha a v neděli s Kladnem.