Havlíčkův Brod – Slavia Havířov 3:5 (1:2)

Hostům zvedl sebevědomí úspěšný vstup do zápasu. Uběhlo pouhých devět sekund, když Maleňák otevřel skóre – 0:1. V 5. minutě mohl stejný hráč zvýšit, ale po perfektní přihrávce Shimkeho šanci spálil.

Když domácí začali hru vyrovnávat, skóroval po přihrávce Škavronky Sobocik a Slavia vedla o dva góly. Domácí pak snížili na rozdíl jediné branky a několikrát byli blízko vyrovnání. Jenže pokaždé narazili na výtečně chytajícího brankáře Davida Michalíka.


Havířovským hráčům vyšel také vstup do druhé půle - Schimke zvýšil po přihrávce Jana Michalíka na 1:3 a pak začala gólová honička.


Ve 24. minutě domácí snížili, ale o chvíli později vrátil Schimke hostům dvougólové vedení. Ve 28. minutě zkompletoval Michal Mareš svůj hattrick a odstartoval tlak Havlíčkova Brodu. V té době Havířov podržel několika perfektními zákroky gólman Michalík.


Ve 34. minutě po uvolnění Maleňáka dosáhl na hattrick i Schimke. Posledních šest minut se domácí snažili všemi dostupnými prostředky a hlavně filmováním ovlivnit rozhodčí, ale Havířovští vše zvládli a další změnu skóre už nepřipustili.


„Děkuji hráčům za výkon i za to, jak zápas zvládli. Museli bojovat jak proti soupeři, tak proti rozhodčím. V Brodě to není žádná výjimka. Hodně mě překvapilo, že to všechno měl v režii reprezentant Michal Mareš, který filmoval pády a urážel mé hráče. Takový hráč by přece měl jít příkladem ostatním,“ divil se spokojený kouč Havířova Pavel Michalík.


Branky: 13., 24. a 28. M. Mareš– 21.,26. a 34. Schimke, 1. Maleňák, 10. Sobocík, diváci: 100.


Havířov: D. Michalík– J. Michalík, Stachel, Pastucha, Schimke, Sobocík, Maleňák, Ganaj, Škavronka. Trenér: Pavel Michalík.