Prvním kolem IV. ligy v hale MFK Karviná (bývalá Kovona) odstartuje již 15. ročník Karvinské futsalové Refotal ligy, kterou si za dobu svého trvání oblíbila řada fotbalistů z Karviné a nejbližšího okolí. Do karvinských sportovních hal jezdívají pravidelně měřit své síly futsalisté a fotbalisté z Bohumína, Českého Těšína, Orlové a dalších měst a obcí.


Do letošního ročníku Karvinské futsalové Refotal ligy se přihlásil rekordní počet 63 týmů. Je jasné, že při takovém počtu už zdaleka nestačí vytvořit jen dvě výkonnostní soutěže. Pro letošní ročník už budou potřeba čtyři. Právě poslední stupeň – IV. liga – zažije o víkendu svou premiéru.


Startu celého projektu předcházelo slavnostní rozlosování celé soutěže za účasti přihlášených týmů, vedení Karvinské futsalové ligy (KFL) a také hostů z vedení města Karviná, konkrétně primátora Tomáše Hanzela a náměstka primátora Jana Wolfa.


„Právě město má na rozvoji tohoto sportu velkou zásluhu. Letos nově dostala díky jeho podpoře všechna mužstva naší soutěže při losování jako dar futsalové míče,“ upozornil předseda karvinské futsalové organizace Petr Hort, který stál společně s dalšími spolupracovníky u zrodu KFL před patnácti lety.


Turnaje KFL budou probíhat od listopadu 2009 do poloviny února 2010 v házenkářské hale STaRS a v hale MFK Karviná. Nejvyšší soutěž I. liga má stejně jako loni 16 mužstev, která budou hrát jednokolově každý s každým, a to převážně v házenkářské hale STaRS. Poslední dvě mužstva sestoupí do II. ligy.


Stejný hrací systém je připraven také pro 16 mužstev druhé a třetí ligy. Z II. ligy postoupí do první dva nejlepší celky tabulky, poslední tři naopak sestoupí. Ve III. lize postoupí do vyšší soutěže první tři celky, poslední tři naopak sestoupí do nově zřízené čtvrté ligy. Do té se letos přihlásilo 15 různých družstev, takže i zde se bude hrát jednokolově každý s každým. První tři týmy pak postoupí do třetí ligy.


Po víkendovém startu IV. ligy se hned další víkend 21. a 22. listopadu začne hrát i II. a III. liga. Nejvíce sledovaná I. liga odstartuje 28. a 29. listopadu. Slavnostní vyhlášení výsledků ročníku 2009/2010 proběhne jako již tradičně v Lázních Darkov, a to 6. března 2010.


Aktuální informace o dění v Karvinské futsalové lize budeme samozřejmě přinášet na stránkách našeho tisku. Tyto, jakož i výsledky zápasů, tabulky a mnoho dalšího pak najdete i na webových stránkách KFL na adrese www.futsalkarvina.cz.