Sokol Karviná – Prior Olomouc 33:36 (19:17)

Bylo to také naposled, co se v tomto roce házenkářky Karviné představily před domácím publikem. „Holky se chtěly loučit vítězně, bohužel to nevyšlo,“ litoval domácí prohry trenér Sokola Petr Pomahač.


První půle přinesla vyrovnanou bitvu. Obě družstva se střídala ve vedení, žádný házenkářský koncert se ale nekonal. Spíše se pozorně bránilo.


Ale jak je vidět z poločasového skóre, zase ne tak vzorně, jak by si nejspíš trenéři obou týmů představovali. „Činilo nám menší problémy prosadit se na soupeřovu obranu. Spoléhali jsme proto na brejky a několik trháků jsme skutečně proměnili,“ mohl být alespoň částečně spokojen Pomahač.


Sokolky tak vedly do přestávky o dvě branky a i po přestávce bouraly plány Hanaček na získání uklidňujícího náskoku.


Jenže Olomouc po změně stran zlepšila svou obrannou fázi. Najednou se protiútoky Sokola míjely účinkem, neboť se Hanačky vzorně vracely. K tomu skvěle blokovaly karvinské střely z dálky a do blízkosti svých gólmanek Sokolky moc nepouštěly.


Prior se ujal vedení 23:24, jiskřičku naděje ještě vykřesala Baronová a Karviná se díky úspěšné střelbě naposledy ujala vedení 30:29. Pak ale o vedení definitivně přišla.


Olomouc přitvrdila obranu a nedovolila domácím návrat do zápasu. Vyhrála a vrátila tak Karviné porážku z Českého poháru, kde se koncem prázdnin radovaly právě Sokolky.


Karviná: Sztemonová, Kráslová – Klosová 11, Schovancová 6, Mrózková 5, Remetančíková 5, Baronová 3, Vaňková 2, Kovářová 1, Papeschová, Feberová, Zavacká, Strachová. Trenéři: Petr Pomahač a Stanislav Feber.