Brno Lišeň – Slavia Havířov 0:6 (0:1)


Havířov zajížděl ke čtvrtému zápasu z celkových šesti opět ven. V Brně dokázal, že mu zápasy na cizích hřištích svědčí, když rozšířil svou sbírku na deset bodů.


„Do Brna jsme přijeli deset minut před začátkem utkání, takže kluci neměli téměř žádný čas na rozcvičení. Díky tomu jsme se rozjížděli trochu pomaleji,“ poukázal na menší technický problém kouč Slavie Pavel Michalík.


Do první šance utkání se dostal až v 5. minutě Stachel, ale sám před domácím gólmanem minul. Druhou tutovku hostů zazdil ve 12. minutě Hladík. To už získávali Havířovští půdu pod nohama a po dalších šancích se až v samotném závěru první půle prosadil Hladík.


Druhý poločas začali slavisté pěkně zostra. Nechtěli nechat nikoho na pochybách, že si přijeli pro všechny tři body. Ve 24. minutě zvýšil po přihrávce Stachla Hadík na 0:2 a o čtyři minuty později zkompletoval tento hráč hattrick. Když se o chvíli později prosadil i nejlepší střelec týmu Schimke, domácí se zcela položili.

Zbytek zápasu se dohrával v režii Havířova, který přidal ještě další dva góly. Nejdřív se trefil kapitán Stachel a skóre uzavřel svým čtvrtým gólem zápasu Hladík.


„Opět jsme se museli obejít bez několika hráčů. A to se ještě v pátek omluvili další dva. Moc děkuji klukům za to, jak zápas zvládli. Také chci smeknout před soupeřem, že tento zápas odehrál bez nějakých záludnosti. To nejlépe dokresluje fakt, že v tomto utkání nebyla udělena žádná žlutá karta,“ konstatoval po zápase kouč Michalík.


Branky: 18., 24., 28. a 38. Hladík, 32. Schimke, 35. Stachel.

Havířov: D. Michalík, Maleňák, Stachel, Schimke, Sobocík, Smetana, Hladík, Škavronka.