Karvinští Hraničáři se tohoto úkolu zhostili jako již tradičně s velkou zodpovědností a nadšením. Akce zvaná „Zamykání řeky Olše“ se konala začátkem listopadu za podpory 24 místních vodáků, příznivců vodních sportů a přátel skautingu.


„Připravili jsme pro členy několik napínavých závodů, ve kterých si účastníci mohli naposledy v letošní sezoně ověřit, jak dokáží ovládat své plavidlo a jak zkrotit divoké toky řeky Olše. Hlavním pilířem programu byl závod pod názvem Modrá stuha,“ přiblížil program závěrečné akce sezony předseda karvinského klubu Ivan Jurčík.


Tento závod nakonec vyhrála posádka ve složení Neplech, Troják, Velká, Polák a Vidlička. Vyvrcholením celodenní akce byl samotný akt uzamčení toku, který byl proveden přímo na řece symbolickým klíčem.


Večer pak účastníci zamykání Olše zhodnotili uplynulou vodáckou sezonu a připomněli si historky z mnoha letošních akcí, kterých se zúčastnili. Hraničáři letos sjížděli několik moravských a českých řek – Odru, Moravici, Olši, Jihlavu, Vltavu, Labe, Opavu, Ostravici a Opavici. „Věříme, že se všem zúčastněným akce líbila,“ podotkl Jurčík a s vodáckým pozdravem „Ahoj!“ se Karvinští se sezonou rozloučili. Už nyní se těší na rok 2010.