„Konkrétní být nechci, neboť kluci jsou v citlivém věku a přehnaná chvála by je mohla spíš zabrzdit ve výkonnostním růstu,“ potvrdila Hajžmanová, že i takové zkušenosti se občas vyskytnou. Přesto lze uvést alespoň pár jmen, která by to v budoucnu mohla v házené dotáhnout hodně daleko. Například Jiří Hodulík, Nikolas Moj, Adam Borys, Oldřich Navrátil či již téměř dvoumetrový gólman Patrik Suchý.


„Před každým je ale ještě pořádný kus cesty. Kluci jsou výškově skvěle vybavení, zvládají i házenkářské základy a nadále se zdokonalují. Musí ale vytrvat v tréninkové píli. To je nikdy nekončící proces,“ informovala Hajžmanová, kterou těší, že se mladí hráči prosazují nad soupeři ve střelbě i v technice.

Pomáhá jim k tomu dobře fungující systém v Baníku, kdy jsou družstva starších i mladších žáků rozdělena na dva týmy – A a B. „Úkolem béčkařů, kteří jsou mladší, je nasbírat zkušenosti se soutěží tak, aby v příštím roce hráli v té samé soutěži první housle," informuje Hajžmanová.

A to se karvinským talentům daří. Přitom pozadu nezaostávají ani hráči B týmů. „V tomhle věku kluci rychle rostou a sílí. Mají přitom i dobrou průpravu z kategorie mladších žáků," nastiňuje trenérka mladých baníkovců.

Tím pádem se řada hráčů z béčka začleňuje už do přípravy se staršími chlapci. Jedná se například o Daniela Karšulína, Ondřeje Kawuloka, Marka Šťastného, Ladislava Marušíka, Marka Drzyzgu, Miroslava Čavrnocha či gólmana Daniela Nolče.


„Ano, to jsou šikovní hráči, nicméně základním cílem našeho B družstva je stále jen nabírání potřebných zkušeností s touto soutěží. Kluci získají ostruhy, vyhrají se a další rok už budou mít skvělý základ k tomu, aby hráli na špici tabulky,“ potvrzuje trenérka Hajžmanová, že se Baníku vyplatí mít dva kádry starších žáků.