O nejcennější kovy bojovalo v Havířově šestnáct nejlepších hráčů z celého Česka. Nechyběli ani tři zástupci BC Havířov, a to Bača, Stareček a Krygiel.


Posledně jmenovaný však skončil už v předkvalifikaci. V kvalifikaci Bača nejdříve bez problémů ve dvou setech vyřadil Litterbacha. Stejně si vedl i Stareček, který si poradil s Ocáskem. Osm nejlepších hráčů se pak představilo klasicky ve dvou skupinách po čtyřech.


Bača porazil Ráčka a Truksu, ovšem prohrál s Faustem, takže obsadil druhé místo, ze kterého si zajistil postup do semifinále.


Stareček ve své skupině porazil Böhma, ale pak prohrál s Boháčem i Ziogasem a nepostoupil. Celkově skončil na sedmém místě.


Bača si poradil v těžkém semifinálovém zápase s Böhmem v poměru 120:112, a poté dokázal ve finále oplatit Faustovi porážku ze skupiny. Bez problému ho přehrál v poměru 120:97 a stal se mistrem republiky pro sezonu 2009/2010.


„Semifinále bylo hodně dramatické a těsný výsledek mohl být i opačný. Finále mi vyšlo na sto procent a o mém vítězství nebylo pochyb,“ zhodnotil poslední dva zápasy spokojený Miroslav Bača.