Začátkem listopadu proběhl na střelnici Klubu biatlonu Orlová v suterénu ZŠ Školní již 8. ročník soutěže ve střelbě ze vzduchové (plynové) pušky.


Vyhlašovatel soutěže, Dům dětí a mládeže, ve spolupráci s pořádajícím KB Orlová, tentokrát neomezil počty přihlášených žáků orlovských škol, a tak vznikl rekord v účasti soutěžících. „Proto jsme museli vytvořit časový plán a soutěž rozplánovat do dvou dnů. Díky kázni a spolupráci s pedagogickými pracovníky jednotlivých škol jsme to zvládli a soutěž se mohla uskutečnit,“ pochvaloval si spoluorganizátor soutěže z KB Orlová Jiří Vilhelm.


Oproti prvnímu ročníku v roce 2002, kdy v Orlové zaznamenali účast 53 děvčat a chlapců, jich tentokrát střílelo až 237 ve čtyřech věkových kategoriích.
Nejmladšímu střelci bylo 7 let, nejstaršímu 15. Střílelo se ze vzdálenosti 10 metrů na vzduchovkové terče. Každý měl pět ran nástřelných a 10 do soutěže.


O soutěžící se po celou dobu starali chlapci a děvčata pořádajícího klubu. Materiální zabezpečení zajišťoval DDM Orlová a KB Orlová. Ceny do soutěže věnovalo město Orlová.


Děti reprezentující své školy převzaly z rukou svých pedagogů střelecké poháry a diplomy, které jim budou připomínat, že v roce 2009 patřily v této náročné sportovní disciplíně k těm nejúspěšnějším. Možná to pro ně bude motivací, aby se jí věnovaly i závodně.


Podrobné výsledky byly zaslány na jednotlivé školy a DDM. „Případní zájemci o vstup do našeho oddílu, kde se připravují děti již od osmi let v letním biatlonu, což je běh terénem a střelba na sklopné terče, se mohou přihlásit na našich webovkách,“ informoval Vilhelm s odkazem na internetové strany www.biatlonorlova.websnadno.cz


VÝSLEDKY

Soutěž škol
1. ZŠ Školní 35, 2. ZŠ Karla Dvořáčka 25, 3. ZŠ Ke Studánce 18, 4. Gymnázium a SOŠ Orlová 16, 5. ZŠ Slezská 11, 6. ZŠ U Kapličky 9, 7. ZŠ Mládí 4, 8. ZŠ Jarní 0.

Soutěž jednotlivců

Přípravka
1. Vojtěch Koutný (ZŠ K. Dvořáčka) – 7 bodů
2. Filip Norek (ZŠ Školní) – 5
3. Christian Brik (ZŠ K. Dvořáčka) – 4

Nejmladší dívky
1. Magdaléna Gencová (ZŠ Ke Studánce) – 7
2. Petra Wawrziczková (ZŠ Ke Studánce) – 5
3. Veronika Lobodinská (ZŠ K. Dvořáčka) – 4

Nejmladší chlapci
1. Robin Pavlík (ZŠ Školní) – 7
2. Tomáš Dombrovský (ZŠ Školní) – 5
3. Adam Kuchař (ZŠ Školní) – 4

Mladší dívky
1. Veronika Mareková (ZŠ Školní) – 7
2. Jana Zázvorková (Gymnázium a SOŠ) – 5
3. Kateřina Ferdiánová (ZŠ Školní) – 4

Mladší chlapci
1. Lukáš Vaněk (ZŠ U Kapličky) – 7
2. Ondřej Genco (ZŠ Ke Studánce) – 5
3. Jakub Šůna (ZŠ Školní) – 4

Starší dívky
1. Lenka Stuchlíková (ZŠ Školní) – 7
2. Jana Koštuříková (Gymnázium a SOŠ) – 5
3. Nela Jeziorská (ZŠ Mládí) – 4

Starší chlapci
1. Tomáš Uhlík (ZŠ Slezská) – 7
2. Marek Lietava (ZĎ K. Dvořáčka) – 5
3. Jan Wojnar (Gymnázium a SOŠ) – 4