Zlatá tečka za atletickou sezonou

Karviná – Mladí karvinští atleti David Staněk a Sára Sedláková uspěli v celoročním seriálu Ostravského běžeckého poháru. David Staněk jej dokonce ve své kategorii vyhrál.

23.11.2009

David Staněk na nejvyšším stupínku jako vítěz Ostravského běžeckého poháru mládeže.Foto: Jaroslav Staněk

Pátého listopadu byl v Ostravě-Hrabůvce posledním finálovým závodem ukončen Ostravský běžecký pohár mládeže 2009.

Celý běžecký seriál byl zahájen na jaře a skládal se z osmi závodů konaných pokaždé na jiném místě v Ostravě. Délka tratí byla střídavá od 400 do 600 m, v terénu lesoparku, ale i na tartanových drahách.

V systému vyhodnocení součtu pěti nejlépe bodovaných umístění vyšel nejlépe a s nejvyšším ziskem bodů atlet TJ Jäkl Karviná David Staněk, čímž se stal celkovým vítězem celého Ostravského běžeckého poháru mládeže ve své kategorii – ročníku 2000 a mladší.

Ve stejné kategorii dívek, a to účastí pouze na třech závodech z osmi, se umístila v celkovém hodnocení součtu bodů na sedmém místě atletka stejného oddílu Sára Sedláková.

„Oba mladí atleti mají obrovskou motivaci nejen do dalšího ročníku, který začne opět na jaře roku 2010, ale i do již nadcházející halové sezony, společně s dalšími všestrannými atlety oddílu, kteří mají na to, aby vynikli podobným způsobem jako David,“ uvedl trenér obou svěřenců Jaroslav Staněk z TJ Jäkl Karviná.

23.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
1

Policie už nehledá ztracenou Etiopanku. Utekla do Německa, kde chce azyl

1. B ZŠ Gen. Svobody v Havířově.

Představujeme prvňáky ZŠ v Petřvaldě a ZŠ Gen. Svobody v Havířově

Havířov se po špatném startu zvedá

Havířov – Hokejový AZ už je zase regulérně v boji o play off. Prvoligová soutěž dnes pokračuje dalším kolem.