II. liga žen: Sokol Velké Meziříčí – Sokol Karviná 35:26 (14:12)

Karvinské házenkářky si nedokázaly poradit s houževnatě hrajícím týmem Velkého Meziříčí a nechaly se jím dohnat v tabulce. Přesto zůstaly druhé za vedoucím Priorem Olomouc.


Půl zápasu se Karviňankám dařilo rozbíjet důsledným napadáním rozehrávku soupeře. Nutily jej k technickým chybám, ale samy ztrácely balony vlastní nepřesností.


Po změně stran v sympatickém bojovném výkonu pokračovaly, avšak domácí házenkářky měly přesnější mušku. „Holky se chtěly loučit s úspěšným rokem výhrou, daly do zápasu spoustu sil, jenže se dopouštěly zbytečných ztrát, které je v jejich úsilí brzdily. V zimní přestávce se zaměříme na postupné odbourávání technických chyb,“ konstatoval trenér družstva Petr Pomahač.


Karviná: Sztemonová, Kráslová – Papeschová, Vaňková, Baronová, Klosová, Mrózková, Remetančíková, Feberová, Kovářová, Zavacká, Strachová, Schovancová. Trenéři: P. Pomahač a S. Feber.


I. liga ml. dorostenek: Sokol Velké Meziříčí – Sokol Karviná 23:21 (12:11)

Výhra na soupeřově palubovce dávala karvinskému družstvu možnost odpoutat se od sedmého místa v tabulce a poskočit o několik míst dopředu. To se ale nestalo.


Karvinský Sokol zahájil pozorně v obraně a v útoku hrál s vervou. Vedení 4:2 mu ale dlouho nevydrželo. Nedostatečný důraz při obsazování volných hráček soupeře měl za následek vedení domácího celku.


Ve druhé části praktikovalo Meziříčí nepříjemnou těsnou obranu, díky které se dostalo do trháku. Bojovnice v karvinském dresu jej zlikvidovaly a dotáhly se na stav 19:19. Pak si ale zase nechaly dát tři branky po sobě a to rozhodlo. Na obrat už bylo pozdě. „Vázlo nám proměňování šancí. Holkám nemohu nic moc vytknout, bojovaly statečně,“ podotkl trenér družstva Radek Kroulík.


Karviná: Fridrichová, Provázková – Poláková, Synková, Nolčová, Wowrová, Krumplovičová, Koudelková, Adamusová, Kroulíková, Wilczková, Šulcová, Polehlová. Trenéři: R. Kroulík a P. Wilczek.