Baník OKD Karviná – Dukla Praha 23:24 (11:11)

Začátek utkání byl oboustranně vyrovnaný. V důležitých chvílích podržel spoluhráče standardně výtečný gólman Mrkva. Pražané přijeli na sever Moravy s cílem odčinit domácí debakl, který jim Baník uštědřil na začátku soutěže. To se jim celý zápas dařilo. „Ano, byl to náš záměr. Chtěli jsme napravit ostudu z prvního zápasu a proto také hráči k dnešní odvetě přistoupili s maximálním odhodláním a bojovností. To nás provázelo po celou dobu,“ pochvaloval si po zápase vykřičeným hlasem trenér Dukly Pavel Pauza.


Jeho tým měl mezi tyčemi také svou jistotu, a to brankáře Rangla. „Ten byl vynikající,“ potvrdil Pauza. Naopak Karvinští trpěli nemocí, zvanou slabá střelba spojek. Chytili ji nejspíš někde na Valašsku, neboť v předchozím extraligovém utkání proti Zubří to bylo podobné. A proti Dukle rovněž. Na spojkách zahrál výborně prakticky jen Hanták mladší, jehož góly Baník táhly.


Spíše neurovnaná házená byla k vidění na začátku druhé půle. „Byl to boj, tahanice o každý balon. To jsme sice předpokládali, ale hlavně jsme si mysleli, že vyhrajeme,“ poznamenal zklamaným hlasem Roman Požárek, pivot Baníku.


Domácí hráli nadoraz. Nasazení z jejich strany bylo ukázkové, sami se však lacino zbavovali míčů, kombinace kolem brankoviště nebyla tak účelná. „Je to věc, na které musíme v zimní přestávce zapracovat,“ domníval se už zase hrající člen karvinského kádru Radek Kružík.


Baník ve druhém poločase brzdili i velmi nepřesní arbitři, kteří nařídili proti domácím tři sporné sedmičky, naopak tři bránění v brankovišti Dukly sedmimetrovým hodem neocenili. „Na to jsme nemysleli. Aspoň ne já. Během zápasu se soustředím hlavně na sebe a svou hru,“ neházel vinu na rozhodčí Požárek.


„Skóre v zápase se posunovalo jen těžce kupředu. Pořád to bylo o gól, o dva. Oproti Zubří jsme zlepšili obranu, ale dali jsme málo gólů. Obrana Dukly byla fakt dobrá,“ uznal Kružík.


Asistent trenéra Hantáka na domácí lavičce Martin Kostelník to potvrdil. „Dneska se nám nedařilo střelecky. Kdyby ano, museli jsme v tomto dramatickém souboji vyhrát. Ale vyhořeli Petrovský i Zdráhala, nedařilo se ani Lyžwovi. Kluci vědí, že to nebylo ono, musíme soupeři sportovně poblahopřát k úspěchu a zapracovat na odstranění nedostatků,“ zachoval si pozitivní myšlení Kostelník.


Sled: 4:3, 6:5, 7:6, 9:6, 10:8, 10:10, 12:13, 14:14, 18:18, 20:19, 21:21, 22:24. Rozhodčí: Bečička, Horák, sedmičky: 3/3:7/6, vyloučení: 6:4, diváci: 789.


Karviná: Mrkva, Lefan – Pavlíček 2, Hanisch, Vančo 2, Sliwka 5/2, Heinz 1, Faith 2, Hanták 6, Kružík, Petrovský 1, Požárek 1, Łyźwa 1/1, Zdráhala 2. Trenér: Jozef Hanták.

Další zápas hraje Baník ve čtvrtek v Lovosicích a i tento zápas přenáší svými kamerami do éteru tv stanice ČT4.


Ronal Jičín – Baník OKD Karviná 21:24 (8:12)


Čtvrtfinále pohárové soutěže zaválo Karvinou do Jičína. Baníkovci se opírali o střeleckou potenci Radka Sliwky, nejlepšího střelce mužstva. Svým dílem přispěl i Petrovský. Stejně jako v extraligovém utkání v Zubří vsítili Karvinští 24 branek, avšak Jičín nedisponuje takovou útočnou silou jako Valaši, takže se zmohl jen na 21 gólů. Také obrana Baníku se zlepšila a výsledkem byl po roce postup do závěrečného turnaje čtyř nejlepších, který proběhne 20. prosince v Praze.


Karviná: Mrkva, Lefan – Faith 2, Hanták 2, Heinz 1, Kružík, Łyźwa 2, Mrózek 1, Pavlíček, Petrovský 4, Požárek 3, Sliwka 6, Vančo 2, Zdráhala 1.


Další výsledky: Šumperk – Dukla Praha 24:34, Třeboň – Lovosice 26:27, Košutka – Zubří 23:33.