„Ale i obrana nám trochu haprovala. Polášek byl dnes takřka neubranitelný,“ poznamenal po nedělnímutkání Radek Kružík. Jeho tým dal podobně jako proti Zubří jen 23 branek (v Zubří 24). Není to proti takovým soupeřům málo? „Ani ne, ale je jasné, že kvalitnější soupeři mají vyspělé obrany, zvlášť Dukla. Hraje tvrdě, nekompromisně. Pro útočícího hráče je velmi obtížné se proti takovým soupeřům prosadit,“ míní Kružík.


Pivot Baníku Roman Požárek svého kolegu doplnil. „V útoku si takovou obranu musíme roztáhnout, ne pálit zestoje,“ upozornil Požárek. „Taky jsme dnes vůbec nedostávali balony do běhu, do trháků. Na to si Dukla dávala pozor, ale špatnou střelbou jsme jí to usnadnili. Buď šly naše střely vedle, nebo do brankáře,“ podotkl Kružík.


Čekali karvinští hráči podobný scénář zápasu, jaký se na palubovce skutečně odehrál? „Já hlavně čekal, že vyhrajeme,“ smutně se usmál Požárek. „Ale dalo se předpokládat, že soupeř bude mít dobrou obranu. Jako obvykle to bylo velmi urputné,“ poznamenal pivot Baníku.


To potvrzuje i Kružík. „Čekali jsme, že se to bude tahat, vývoj utkání nás nepřekvapil. Pořád to bylo o gól, maximálně o dva, závěr nám bohužel nevyšel,“ zalitoval.


Jak je tedy možné, že na Dukle baníkovci svého soupeře doslova rozmetali? „Tam nám vyšlo skoro vše, na co jsme šáhli. Teď měla Dukla i štěstí,“ řekl Požárek.


„Podle mě hrála v prvním utkání v Praze důležitou roli skutečnost, že se Dukle zranil Král, což je pro soupeře klíčová osoba. Tenkrát za něj neměli adekvátní náhradu, ale od té doby se zlepšili a Krále dokázali nahradit,“ domnívá se Radek Kružík.


První polovina sezony se již blíží svému konci. „Musíme ještě zvládnout utkání v Lovosicích. Hlavně ale chceme vyhrát Český pohár, ať máme příjemné vánoční svátky,“ má jasno o nejbližším cíli Kružík.


Celková spokojenost ale podle Požárka v kabině Baníkunepřetrvává. „Pokud mám hodnotit, tak kdybychom dnes vyhráli, asi bychom spokojeni byli. Kontakt s čelem tabulky by se udržel a přes zimu bychom měli čas popřemýšlet, jak do play off vstupovat z co nejvýhodnější pozice. Takhle je to mrzuté,“ konstatoval Požárek.


Podzimní bilance Baníku jej ale moc nepřekvapila. „Za poslední tři roky pozoruji, že podzim máme vždycky horší. Nevím, čím to je, možná tím, že než se noví hráči zapracují do sestavy, chvíli to trvá. Na jaře je to z naší strany pokaždé odlišné, snad to bude v tomto play off zase platit. Asi je lepší mít méně povedený podzim než jaro,“ zakončil Roman Požárek.