Gymnázium Hladnov – Sokol Karviná 73:89 (30:48)

Svěřenci trenérů Romana Hamruse a Romana Vítka měli skvělý nástup, ve třetí minutě vedli 8:0, po dalších čtyřech minutách 22:8 a na začátku druhé desetiminutovky už 36:16.


„Za naším vedením stála především vynikající obrana a rychlá rotace všech dvanácti hráčů sestavy,“ upozornil hlavní kouč Roman Hamrus.


Křídla a rozehrávači Karviné udržovali tempo hry a v důležitých okamžicích vstřelili i několik trojek. Po poločasovém vedení nastalo na straně Sokola klasicky mírné polevení, kdy hráči pod dojmem náskoku ubrali na tempu a Hladnov dokázal snížit na 7 bodů.


Trenér Hamrus pošetřil hráče U20 před důležitými zápasy této kategorie v Praze. „Měli nižší minutáž, ale své si odehráli,“ dodal Hamrus.


Jako obvykle Karvinští téměř nechybovali. Zaznamenali jen deset ztrát, zato 25 obranných doskoků a devět zisků v poli. „Soupeř nás tak vůbec nepřitlačil, spíše naopak – naše osobka a sem tam zonpres 1-3-1 byly účinné,“ pochvaloval si kouč Sokola.


Doskoky i hrou zády ke koši se blýskl Michael Hřebík, důležité doskoky přidal též Lukáš Bezděk, komplexní výkon podal opět hrající asistent Roman Vítek.


Naopak slabší byla zónová obrana Sokola, ve které stáli hráči daleko od střelců Hladnova a několikrát inkasovali trojku. Za domácí nastoupili tři hráči, hrající za VŠB Ostrava I. ligu a dva další, kteří sbírají druholigové starty ve Valašském Meziříčí.

Po první polovině základní části, kdy se už Sokol utkal se všemi soupeři, má při osmi vítězstvích a pouze jedné porážce od Krnova 17 bodů a patří mu průběžná první příčka v tabulce. Nejbližší zápas sehraje tým trenéra Hamruse až příští pátek 18. prosince, kdy od 18.30 hodin hostí právě celek Krnova a těší se na odvetu za hektický duel na soupeřově palubovce.

A co v Karviné své dosavadní bilanci říkají? „Je to pro nás velmi pozitivní zjištění. Po třech kolech, kdy jsme měli bilanci 2-1, jsem si nemyslel, že budeme tak vysoko. Ale hráči se snaží, mají chuť do hry i formu. Nesmíme však podléhat sebeuspokojení, to by se nám mohlo vymstít,“ upozornil Hamrus, jenž potvrdil, že ve druhé sezoně v oblastním přeboru platí pro Karvinou pořád prvotní cíl umístit se především v první čtyřce.

Karviná: Vítek 21 (šestky 10/10), Hřebík 18, Bezděk 10, Lukenda 9, Šplíchal 9 (3 trojky), Odehnal 7, Micza 6, Oswald 5, Kadlec 2, Skopal 2, Šutovský, Kristián. Trenéři: Roman Hamrus a Roman Vítek.