V sobotu 28. listopadu závodili předžáci a Jan Pazdera svým novým osobním rekordem ve skoku dalekém - 385 cm - vybojoval bronzovou medaili. V této disciplíně měl Jäkl také svého „černého koně“ soutěže – Jakuba Bystroně, který pokusy přes 400 cm mohl celou soutěž vyhrát, však při jednom nadějně vypadajícím pokusu zapomenul ruku za zády a její otisk v písku znamenal, že se naměřilo jen 366 cm. I přes tuto chybičku při doskoku obsadil Jakub hezké šesté místo. „U tohoto závodníka je nutno podotknout, že se věnuje atletice teprve čtrnáct dní a byly to jeho první závody. Vidím v něm velký talent a jsem přesvědčen o tom, že zanedlouho bude stát na stupních vítězů,“ podotkl jeho trenér Jaroslav Staněk.


Druhý den, tedy v neděli 29. 11. závodili malošci a ti přivezli do Karviné tři medaile. Překvapivý a potěšující byl zisk stříbrné medaile ve skoku dalekém, o který se výkonem 341 cm postarala také nová atletka oddílu Aneta Charvotová. Další medaile pak přidal již ostřílený atlet David Staněk, a to stříbrnou v běhu na 50 m svým novým osobním rekordem 8,32 s, a na závěr ještě zlatou v hodu kilovým medicinbalem, který hodil do vzdálenosti 7,15 m. Tím završil úspěšný víkend plný nadějí pro karvinskou atletiku.


„Všichni mladí atleti podali výkony na hranicích svých osobních nejlepších výkonů a mnozí si je také vylepšili. Spousta z nich je v oddíle teprve krátce po vyhodnocení testů náboru, kterým úspěšně prošli. Pro většinu to byla první zkušenost se skutečným závoděním,“ zhodnotil své svěřence trenér Jaroslav Staněk, který se do mravenčí práce se začínajícími dětmi vrhnul s chutí.


A jak je vidět, rozvoj mládežnické atletiky ve městě a její úspěchy jsou viditelné a na dobré cestě. Zbývá jen věřit, že se také zlepší podmínky pro sportování nadějných atletů, hlavně tedy dostatečné finance a technické zázemí, aby připravenost a výkonnost karvinských dětí mohla nadále jen růst.