Již 21. ročník Mikulášského turnaje pořádali ve spolupráci s KSVČ Juventus a městem Karviná. V tělocvičně ZŠ Prameny se tísnilo 250 dětí, z toho 135 judistů. Mikulášské balíčky šly na dračku. „Náš turnaj je vyhledáván kluby nejen z okolí, ale i ze vzdálenějších míst. Letos byla účast kvůli chřipkám o něco menší, přijela jen dvě družstva z Polska a jedno ze Slovenska. Jinak máme účast vždy hojnou. V minulosti to byly například dvě stovky dětí a další dvě stovky, které nezávodily. To víte, děti se těší nejen na příjemnou sportovní atmosféru, ale hlavně na dárečky od Mikuláše,“ podotkl s úsměvem předseda pořádajícího klubu Petr Rabas.


Dost možná se malí judisté těší rovněž na hrátky s čerty, kteří tvoří klasický doplněk příchodu Mikuláše. Všechny děti, které turnaj navštívily, a nemusely přitom vůbec závodit, dostaly balíček. „V tomto směru je třeba poděkovat městu za finanční pomoc, i vedení ZŠ Prameny, které nám umožňuje naše akce pořádat,“ poděkoval Rabas.


Před samotným turnajem došlo i na vyhodnocení nejlepších závodníků klubu za celoroční činnost. Dárky dostali benjamínci Jaroslav Petričák a Jan Galuszka, žákyně Denisa Černá a pěkné hračky dostal i nejmenší závodník Filip Čech. Všichni se pak na turnaji umístili do druhého místa. Kromě nich klub ocenil i své trenéry, kteří se dětem věnují. Jedná se o Simonu Swaczynovou, Petra Rabase ml., Miroslava Tamáše, Františka Vlašice, Bronislava Szuscika a Pavla Šenka.


Upomínkové předměty obdrželi i ředitel Krajského střediska volného času Juventus Karviná pan Bronislav Drobný a jeho zástupce Jan Firla za pomoc při pořádání podobných mítinků. „Spolupráce s Juventusem si vážíme, je to pro nás pomoc,“ pravil předseda Rabas.


Pak už se na třech tatami bojovalo o co nejlepší umístění v Mikulášském turnaji, ale o výsledky tentokrát zase tolik nešlo. Jednalo se spíše o hezkou tečku za uplynulým rokem 2009. „Tréninky končíme 20. prosince, pak už se těšíme na nový rok a doufáme, že bude stejně úspěšný jako ten letošní,“ poznamenal Rabas, který upozornil, že od nového roku se znovu pořádá nábor dětí do klubu. Případní zájemci se mohou od 6. ledna hlásit na trénincích ZŠ Prameny každé pondělí, středu a pátek od 16.30 do 19 hodin. Vítáni jsou všichni.

VÝSLEDKY
MSK Judo Karviná
1. místo - Jaroslav Petričák, Jan Galuszka, David Palička, Patrik Kán
2. místo - Filip Čech, Denisa Černá, Sára Swaczynová, Daniel Toth

Baník Karviná
Benjamínci:

1. místo – Filip Szkwara (do 28 kg)
3. místo – Tomáš Hanzel (do 36 kg)
Mladší žáci:
1. místo – Marek Urbančík (do 46 kg)
2. místo – Radek Lušnák (do 34 kg)
2. místo – Lukáš Kubánek (do 38 kg)
3. místo – David Havlas (do 34 kg)

SK Stonava
Benjamínci:

1. místo – Jan Walica (do 20 kg)
1. místo – Adrian Böhm (do 32 kg)
3. místo – Jakub Walica (do 32 kg)
Mladší žáci:
1. místo – Jana Waloszková (do 44 kg)
1. místo – Filip Dadej (do 34 kg)
1. místo – Jakub Adamčík (do 50 kg)
3. místo – David Kasaparek (do 50 kg)